Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Tarantino stojí za novým akčním kung-fu filmem. Podívejte se na ukázky

Redakce

Redakce

29. 11. 2012

Za tímto nenápadným filmem stojí rapper RZA a oscarový režisér Quentin Tarantino. The Man with the Iron Fists by měl být čistě akční snímek inspirovaný kung-fu klasikou.

video
play-sharp-fill

The Man with the Iron Fists je epický příběh vrahů, válečníků a osamělých hrdinů v 19. století v Číně. Společně musí stát při sobě, tváří v tvář klanu zrádce, který by jinak všechny bez milosti zabil.

Nechybí ani hvězdné obsazení. Uvidíme Lucy Liu, známou především ze snímků Kill Bill a Charlieho andílci, rappera RZA či Russella Crowea, který se proslavil díky filmu Gladiátor. RZA stojí i za režií, se kterou mu pomáhal Quentin Tarantino. S ním se seznámil, když mu pomáhal sestavit soundtrack ke Kill Billovi. Na scénáři se navíc podílel Eli Roth (režisér Hostelu)

Podívejte se i na trailer filmu Django Unchained. Tarantino možná přináší nový kult

„Milovala jsem práci s RZA, protože je to neuvěřitelně klidný režisér. Na place jsem měla možnost vidět, kolik inspirace do tohoto filmu vložil. Bylo velice podnětné pracovat právě s ním,“ řekla o něm Lucy Liu v jednom z rozhovorů. „Myslím, že si lidé budou uvědomovat, že jsem skutečný režisér. Studoval jsem!“ vtipkoval sám RZA.

video
play-sharp-fill

Po hudební stránce byly využity nové songy od rapperů RZA, Kanyeho Westa a Wize Khalify. Rozpočet byl pouhých 15 milionů dolarů a za první týden v USA vydělal necelých 8 milionů, což je velice pěkný výsledek.

The Man with the Iron Fists

Akční
USA, Hong Kong, 2012

Režie: RZA
Hrají: RZA, Cung Le, Lucy Liu, Pam Grier, Russell Crowe, Jamie Chung, Chia Hui Liu, Daniel Wu,Byron Mann, Dennis Chan, Kuan Tai Chen, Yoyao Hsueh, Rick Yune, Dave Bautista, Grace Huang

Premiéra v USA: 2. listopadu 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tarantino stojí za novým akčním kung-fu filmem. Podívejte se na ukázky