Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Strávíte Silvestra 2012 v divadle? V Praze se hraje vesele dál

Redakce

Redakce

29. 12. 2012

Ani poslední den v roce divadla nezahálejí. V Praze většina z nich uvede v pondělí 31. prosince komedii. Hraje se převážně odpoledne, ale nechybí ani několik večerních představení. V Divadle Hybernia hraje Karel Roden, vinohradské divadlo sází na Viktora Preisse a spolek Kašpar oslaví Silvestra o den dříve.

FOTO: Laterna Magika, Legendy magické Prahy

Pražské pověsti se silvestrovským nádechem chystá Laterna Magika. Zdroj: narodni-divadlo.cz

Výběr bude pestrý, a to od operety, přes muzikál až po klasickou činohru. Národní divadlo nabídne několik inscenací. Tradiční Kouzelný cirkus v Laterně Magice letos vystřídají Legendy magické Prahy. Prvky černého divadla, baletní čísla i hra pohybu a světel budou vypovídacími atributy staropražských pověstí.

Čtěte také: V absolutní tmě divadlo nevidíte. Nebrání to velkému zážitku

Moliérovu komedii o chamtivém měšťanovi toužícím po společenském vzestupu si připravila činohra Národního divadla. Silvestrovské oslavy tak mohou Pražané začít Pánem z Prasečkova ve Stavovském divadle. Ani milovníci operního žánru nepřijdou poslední den v roce zkrátka. Veselá opereta Johanna Strausse ml. s názvem Die Fledermaus (Netopýr) diváky přivítá ve Státní opeře. Opereta je nastudována v německém originále, ale pro české příznivce nechybí české titulky.

Stejně jako minulý rok se i letos představí Karel Roden v Dickensnově Vánoční koledě. Dopoledne ji obohacenou novými písněmi nabídne Studio DVA, které se usídlilo v Divadle Hybernia. Kromě Vánoční koledy nabízí Studio DVA v Hybernii i program na večer, a to komedii O Lásce. Karla Rodena doplní v manželském duelu Jana Krausová

FOTO: Vanocni koleda

Lakotný Karel Roden se snaží změnit svůj osud. Zdroj: studiodva.cz

Divadlo ABC i Divadlo Rokoko mají silvestrovská představení za tradici. Protože se má člověk na Silvestra především bavit, obě divadla uvedou komediální žánr. V ABC to roztočí Bedřich Smetana se svými největšími hity v komediálním muzikálu. V Rokoku se Michal Dlouhý stane jedním z Gogolových Hráčů. Punc slavnostním představením dodá i přípitek a ohňostroj.

Trochu netradičně začne slavit Silvestra divadelní spolek Kašpar. Jejich Tancovačka – Silvestr od první vteřiny začne o den dříve, a to 30. prosince. Plynule tak přejde do prvních vteřin posledního dne v roce. „A je to tady – konečně chystáme oslavu Silvestra! Po skvělých zážitcích na Plesu v Kašpaře i Tancovačkách jsme se odhodlali k zábavě největší. Kašpaři za mikrofony, kapela James Band, pořádný taneční parket a dobře vychlazené šampaňské!“ slibuje principál Jakub Špalek.

FOTO: Jeppe z vrsku

Ze sedláka pánem. Aneb jak zamotat hlavu vesnickému chudákovi. Zdroj: Ivan Kahún, divadlonajezerce.cz

Komedii Jeppe z vršku dánského autora Ludviga Holberga si na oslavu rozloučení se starým rokem zařadilo na svůj playlist Divadlo na Jezerce. Hlavní roli v inscenaci, kde se chudý sedlák hloupým žertem stane na chvíli zámeckým pánem, aby se pak posléze stal opět chudákem, si zahraje Radek Holub.

O silvestrovském pondělí se můžete zasmát i na účet Veroniky Freimanové, Zdeňka Žáka a dalších. V Divadle Bez zábradlí padne v milostném propletenci otázka: Kdes to byl(a) v noci? Velmi těžká může být odpověď na tak zdánlivě triviální otázku.

FOTO: Kdes byla v noci

Kdes to byl(a) v noci a jiné manželské pohromy. Zdroj: bezzabradli.cz

Viktor Preiss je zřejmě velkým lákadlem vinohradského divadla. Brouk v hlavě, v němž si zahraje dvojroli, má již vyprodáno. Situační komedie, postavená na milostné zápletce plné omylů a nedorozumění, slibuje na silvestrovský den kvalitní zábavu. Milostné zápletky, ze které vyvstávají zábavné scény, se drží i Divadlo Na Fidlovačce. Techtle Mechtle dramatika Dereka Benfielda má dvě reprízy poslední den v roce. Pouze ta ve 14 hodin ještě není vyprodaná.

Laterna Magika,  Legendy Magické Prahy – 17:00

Národní divadlo činohra, Pán z Prasečkova – 15:00 (Stavovské divadlo)

Národní divadlo opera, Die Fledermaus (Netopýr) – 20:00 (Státní opera)

Studio Dva, Vánoční koleda – 14:00 (Divadlo Hybernia)

Studio Dva, O lásce – 19:00 (Divadlo Hybernia)

Divadlo ABC, Bedřich Smetana: The Greatest Hits – 14:30, 19:00

Divadlo Rokoko, Hráči – 15:00, 19:00

Divadlo na Jezerce, Jeppe z vršku – 14:00, 17:00

Divadlo Bez zábradlí, Kdes to byl(a) v noci – 14:00, 17:00

Divadlo na Vinohradech, Brouk v hlavě – 14:00

Divadlo na Fidlovačce, Techtle Mechtle – 14:00, 17:30

Divadlo v Celetné (spolek Kašpar), Tancovačka – Silvestr od první vteřiny – 30. prosince, 20:00

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Strávíte Silvestra 2012 v divadle? V Praze se hraje vesele dál