Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Sting vyjede v novém roce na turné. Znovu navštíví i Prahu

Adriana Semlová

Adriana Semlová

20. 11. 2011

Hudebník Sting se znovu chystá na turné. Během února a března navštíví mnoho evropských  měst včetně Prahy, kam zavítá 18. února.

Foto: Sting

Sting, Zdroj: echopromotion.cz

Basista, skladatel a všestranně nadaný muzikant Sting, vlastním jménem Gordon Matthew Thomas Sumner, začal svou kariéru v sedmdesátých letech v tříčlenné kapele The Police. Typický reggae inspirovaný zvuk jejich skladeb s výraznou basovou linkou je na první poslech ihned rozpoznatelný. Hity včetně Every breath you take nebo Message in a Bottle se zapsaly do hudební historie. Poté se Sting vydal na sólovou dráhu.

Letošní podzim strávil bývalý člen skupiny The Police na turné po Severní Americe. Jeho vystoupení sklidila velký ohlas a nyní se muzikant rozhodl vrátit do Evropy. Turné nazvané Back to Bass (Sting začínal jako kontrabasista a baskytarista) se vrací ke Stingovým uměleckým kořenům a je zároveň oslavou jeho pětadvacetileté sólové kariéry.

Čtěte také: Smashing Pumpkins zavítají do Prahy

Chystaný koncertní repertoár se bude skládat z písní, které zahrnou celou Stingovu kariéru od debutu The Dream of the Blue Turtles až po loňský živý koncert Live in Berlin. Během koncertu zazní jak autorské skladby z časů The Police tak i výběr ze sólové dráhy. Předlohou playlistu bude letos vydaná CD kolekce s názvem The Best Of 25 Years.

Sting zavítal do České republiky naposledy minulé září v rámci turné Symphonicities. V O2 areně tehdy představil stejnojmenné album se symfonickým orchestrem. Nyní vystoupí v pražském Kongresovém centru v sobotu 18. února 2012. Vstupenky budou v předprodejích k diskozici od 25. listopadu v cenovém rozpětí 1530 až 2330 korun.

V Praze ho doprovodí kapela složená z jeho dobrého kamaráda a kytaristy Dominica Millera a druhého kytaristy Rufuse Millera. Elektrické housle obstará Peter Tickell, bicí Vinnie Colaiuta a ženské vokály zazpívá Jo Lawry.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sting vyjede v novém roce na turné. Znovu navštíví i Prahu