×
TOPZINE.cz

Smashing Pumpkins zavítají do Prahy. A vrací se ke svým divokým kořenům

FOTO: Smashing Pumpkins
Smashing Pumpkins, Zdroj: pořadatel koncertu

Do pražské Incheba arény zavítá 25. listopadu americká alternativní rocková skupina Smashing Pumpkins.

Letošní rok strávili Smashing Pumpkins v nahrávacím studiu, kde vytvořili třináct skladeb pro novou desku s názvem Oceania. Všechny skladby pro desku napsal frontman Billy Corgan a vyjít by měla začátkem příštího roku.

Album spadá pod projekt Teargarden by Kaleidyscope, který by měl být do budoucna realizací čtyřiceti čtyř písní skupiny. Během předešlých dvou let vydali v rámci projektu skladby A Song for Son nebo Freak. „Album se vrací zpět k původním divokým kořenům Smashing Pumpkins,“ vyjádřil se Corgan a dodává, že se bude jednat o nefalšovaný a pořádný rock.

Kapela odstartovala kariéru v devadesátých letech a svezla se na grungeové a alternativní vlně. Do své tvorby postupně přidávala prvky tvrdšího zvuku – heavy metalu, progresivního i gothic rocku a elektroniky. Chicagská partička debutovala albem Gish v roce 1991, ale o dva roky později se zapsali do rockové historie deskou Siamase Dreams. Kapela se rozpadla na přelomu tisíciletí, ale v roce 2006 začala znovu pokračovat.

Čtěte také: Rammstein parodují Hasselhoffa. A Praze představí nové best of album

Nyní Smashing Pumpkins vyjíždějí na evropské turné a zastávkou se stane i Praha. V Incheba aréně vystoupí v pátek 25. listopadu od osmi hodin večer. Předskokany bude texaské grunge-popové trio Ringo Deathstarr. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji za 890 korun.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..