Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Smashing Pumpkins zavítají do Prahy. A vrací se ke svým divokým kořenům

Adriana Semlová

Adriana Semlová

9. 11. 2011

Do pražské Incheba arény zavítá 25. listopadu americká alternativní rocková skupina Smashing Pumpkins.

Letošní rok strávili Smashing Pumpkins v nahrávacím studiu, kde vytvořili třináct skladeb pro novou desku s názvem Oceania. Všechny skladby pro desku napsal frontman Billy Corgan a vyjít by měla začátkem příštího roku.

Album spadá pod projekt Teargarden by Kaleidyscope, který by měl být do budoucna realizací čtyřiceti čtyř písní skupiny. Během předešlých dvou let vydali v rámci projektu skladby A Song for Son nebo Freak. „Album se vrací zpět k původním divokým kořenům Smashing Pumpkins,“ vyjádřil se Corgan a dodává, že se bude jednat o nefalšovaný a pořádný rock.

Kapela odstartovala kariéru v devadesátých letech a svezla se na grungeové a alternativní vlně. Do své tvorby postupně přidávala prvky tvrdšího zvuku – heavy metalu, progresivního i gothic rocku a elektroniky. Chicagská partička debutovala albem Gish v roce 1991, ale o dva roky později se zapsali do rockové historie deskou Siamase Dreams. Kapela se rozpadla na přelomu tisíciletí, ale v roce 2006 začala znovu pokračovat.

Čtěte také: Rammstein parodují Hasselhoffa. A Praze představí nové best of album

Nyní Smashing Pumpkins vyjíždějí na evropské turné a zastávkou se stane i Praha. V Incheba aréně vystoupí v pátek 25. listopadu od osmi hodin večer. Předskokany bude texaské grunge-popové trio Ringo Deathstarr. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji za 890 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Smashing Pumpkins zavítají do Prahy. A vrací se ke svým divokým kořenům