Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Rammstein parodují Hasselhoffa. A Praze představí nové best of album

Němečtí metalisté Rammstein vyrážejí na turné, jež předchází vydání desky největších hitů skupiny. V rámci turné kapela vystoupí i 12. listopadu v Praze.

Rammstein přicházejí s best of albem Zdroj: rammstein.de

Rammstein bylo vždy zvykem, že před turné vyšlo nové album. Když tedy skupina počátkem května ohlásila koncertní šňůru s názvem Made in Germany, začalo se spekulovat, že by kapela s ohledem na název turné mohla přijít s výběrovou deskou.

Tyto spekulace německý sextet nedávno potvrdil a začátkem prosince přijde se svojí první bestofkou, jež se bude jmenovat stejně jako výše zmíněné turné. Na desce se bude nacházet patnáct největších hitů skupiny v remasterovaných verzích a navíc jedna zbrusu nová skladba Mein Land.

Čtěte také: Rammstein provokují. Jejich nejen sexuální narážky vás nenechají v klidu

Tento song vyjde i jako samostatný singl už 14. listopadu. Rammstein ke skladbě Mein Land již natočili i videoklip, jenž bude mít na oficiálních stránkách skupiny premiéru v magický termín 11.11. 2011 v 11 hodin a 11 minut.

Rammstein vznikli v roce 1994 v Berlíně. Skupina hraje mix industriálního metalu, pop metalu a Neue Deutsche Härte. Kapela má na kontě celkem šest studiových alb. Rammstein hrají v sestavě: Till Lindemann – zpěv, Richard Kruspe-Bernstein – kytara, Paul Landers – kytara, Oliver Ollie Riedel – baskytara, Christian Flake Lorenz – klávesy, Christoph Doom Schneider – bicí.

Video režíroval uznávaný Jonas Åkerlund, jenž dříve spolupracoval na klipech například s Metallicou či Madonnou a má prsty i v kontroverzních klipech Rammsteinů Mann gegen Mann a Pussy. Děj klipu, jak bývá u Rammstein zvykem, je do poslední chvíle zahalen tajemstvím. Aby skupina zkrátila fanouškům čekání, natočila ke klipu ujetý plážový teaser, v němž zpěvák skupiny Till Lindemann předvádí ladný běh á la David Hasselhoff.

[youtube_660]RoYEGqy2mgg[/youtube_660]

Výběrové album největších hitů Rammstein Made in Germany 1995-2011 vyjde v německy mluvících státech 2. prosince, ve zbytku světa se deska na pulty dostane o tři dny později. Album vyjde ve třech edicích a bude mít celkem šest obalů, na nichž budou vyobrazeny mramorové podobizny členů skupiny.

V rámci stejnojmenného turné Rammstein vystoupí 12. listopadu i v pražské O2 aréně. Začátek akce je ve 20 hodin, předkapelou budou švédští industriální gotici Deathstars.

Obálka chystané výběrovky s Olliem Riedelem

Tracklist kompilace Made in Germany 1995-2011:

01. Engel
02. Links 2-3-4
03. Keine Lust
04. Mein Teil
05. Du Hast
06. Du Riechst So Gut
07. Ich Will
08. Mein Herz Brennt
09. Mutter
10. Pussy
11. Rosenrot
12. Haifisch
13. Amerika
14. Sonne
15. Ohne Dich
16. Mein Land

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rammstein parodují Hasselhoffa. A Praze představí nové best of album