×
TOPZINE.cz

Soutěž o vstupenky. Hra Leoš aneb Tvá nejvěrnější otevírá říjen v Brně

FOTO: Leoš aneb Tvá nejvěrnější
Leoš aneb Tvá nejvěrnější představuje život skladatele Janáčka. Zdroj: Jakub Jíra, DHnp

Měsíc říjen odstartuje v brněnském Divadle Husa na provázku inscenace s názvem Leoš aneb Tvá nejvěrnější. Na úterý 2. října můžete s TOPZINE.cz vyhrát vstupenky.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/leos-aneb-tva-nejvernejsi-brno/]

Zdroj: Jakub Jíra, DHnp

Leoš aneb Tvá nejvěrnější měla premiéru v září minulého roku. Po spolupráci Milana Uhdeho, Miloše Štědroně a Vladimíra Morávka na Baladě pro banditu přišlo na řadu téma o poznání těžší.

Trojice si tentokrát vybrala téma života, díla a lásek českého skladatele Leoše Janáčka. Geniálního umělce představí ve třech fázích života, a to jako chlapce, mladého muže a zralého člověka. Janáčkovým životem se také mihne šest žen.

„Myslím, že je to v tuto chvíli nejlepší činoherní soubor v českém prostoru,“ řekl už dříve o hercích Divadla Husa na provázku režisér Morávek.

Uhde napsal hru přímo pro Divadlo Husa na provázku. Morávek se postaral o režii. Štědroň složil hudbu, za kterou dostal Cenu Alfréda Radoka 2011. Na stejnou cenu byl nominován i Martin Havelka, který ztvárnil hlavní roli Mistra. Minimálně hlavní herecký výkon a hudba tedy budou stát za to.

Leoš aneb Tvá nejvěrnější

Divadlo Husa na provázku (Zelný trh 9, Brno)

Autor: Milan Uhde

Hudba: Miloš Štědroň

Režie: Vladimír Morávek

Hrají: Martin Havelka, Martin Donutil, Jiří Kniha/Robert Mikluš, Ondřej Jiráček, Ondřej Kokorský, Milan Holenda, Eliška Fuksová a další

Délka: 2 hodiny 45 minut

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..