Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Soundtrack k filmu RED 2: Hudba drží biják s Brucem Willisem nad vodou

Bruce Willis a akční film je spojení, které k sobě prostě patří. Ačkoliv Willisovi přibývá vrásek a ubývá vlasů, pro filmové fanoušky je stále oblíbenou tváří. Jeho nejnovější snímek Red 2 budí spíš rozpaky, hudebně ale boduje.

FOTO: Red 2

Ve Willisovi část Johna McClanea stále je. Zdroj: Bontonfilm

V roce 2010 si Bruce Willis přidal na své konto s akčními filmy další zářez. Robert Schwentke totiž natočil snímek Red a právě Willis se v něm objevil v hlavní roli. O tři roky později vstupuje do českých kin pokračování. Ústřední hrdina svou tvář nezměnil, na režisérské křeslo ale tentokrát usedl Dean Parisot.

Zatímco na akční komedii jako takovou nejsou ohlasy příliš pozitivní, hudební složka bude pravděpodobně světlou stránkou filmu. Postaral se o ni totiž jeden z nejznámějších amerických skladatelů současnosti Alan Silvestri.

 Od Trosečníka do akce

Silvestri má na svém kontě hudbu k takovým snímkům, jako jsou Návrat do budoucnosti, Osobní strážce, Trosečník nebo Avengers. Největšího úspěchu se dočkal s legendárním Forrestem Gumpem. Práce na něm mu přinesla dokonce oscarovou nominaci. Sošku ale akademici daný rok přisoudili Hansi Zimmerovi za Lvího krále.

Pro Silvestriho dílo je typická dynamičnost. Už na první poslech soundtracku k Red 2 je patrné, že skladatel stvořil pro akční film skutečně akční hudbu. Jednotlivé skladby jsou úderné a dramatické, jsou mezi nimi ale i živé a odlehčené kousky. Z celého soundtracku přímo čiší rozmanitost.

Ve čtyřiadvaceti skladbách o celkové bezmála hodinové délce  ukázal filmový skladatel, co všechno dovede. Soundtrack tak lze bez nadsázky považovat za přehlídku Silvestriho schopností. A ty opravdu nejsou ledajaké.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Soundtrack k filmu RED 2: Hudba drží biják s Brucem Willisem nad vodou