Soundtrack k filmu 2 zbraně: Akční jízdu doprovází mix jazzu a funku

FOTO: Denzel Washington Mark Wahlberg 2 guns
Danny Glover a Mel Gibson 21. století? Zdroj: Falcon

Dvě zbraně, dva bojovníci – Bobby a Stig, kteří upadli v nemilost a snaží se zachránit si vlastní krk. O nich je nejnovější snímek Baltasara Kormákura 2 zbraně, jehož hudba se povedla na jedničku.

FOTO: 2 zbrane
„Parťáku, to jsme teda dopadli!“ Zdroj: Falcon

Nemají se zrovna v lásce, jeden druhému nevěří, ale přesto spolu musí trávit většinu času. Řeč je o agentovi Bobbym a důstojníkovi Stigovi, kteří jsou součástí drogového syndikátu, a jsou tak v podstatě kolegové. Navzdory vzájemným antipatiím musí začít jeden druhému důvěřovat. Po nepovedené akci jsou totiž na útěku a jejich pronásledovatelé je chtějí vidět za mřížemi. Nebo ještě lépe pod drnem.

Film nejvíc naláká na své herecké obsazení.  Titulní dvojici ztvárnili Denzel Washington a Mark Wahlberg. Mužským očím polahodí sličná Paula Patton. O hudební složku snímku se postaral Clinton Shorter.

Mix jazzu, funku a blues funguje

První Shorterova filmová hudba vznikla na začátku století k filmu Come Together. V průběhu let se skladatel vypracoval od neznámých snímků po známější tituly. Mezi nejzajímavější počiny v jeho tvorbě patří bezpochyby poslední dva snímky – District 9 a Kontraband.

Soundtrackem k filmu 2 zbraně kanadský skladatel překvapil. Namísto očekávané akční hudby totiž naservíroval energické melodie v rytmech blues, jazzu a funku. Mezi sedmnácti skladbami nechybí ani poctivý rock či písně na odlehčenou akustickou notu.

Tyto styly se navíc často prolínají a míchají, díky čemuž vzniká nezapomenutelný hudební zážitek. Některé ohlasy hovoří dokonce o tom, že právě tento soundtrack má na rozdíl od většiny jiných velkou šanci přilákat fanoušky k poslechu filmové hudby.

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Kristýna Motlová
Narodila se jednoho láskyplného dne na počátku devadesátých let ve středu republiky. Ten opustila až jako dospělá a v současnosti spokojeně studuje žurnalistiku a češtinu v údajně poslední zatáčce před Vídní. Má ráda filmové festivaly, britský přízvuk, život na vesnici, bouřky a mnoho dalšího. U filmů zásadně usíná. Pro Film a TV píše od přelomu let 2010 a 2011, od loňského léta navíc plní povinnosti zástupkyně editora.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*