Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Sníh pokryl české sjezdovky. Nejlepší čas vyrazit na hory

Redakce

Redakce

6. 2. 2012

FOTO: Lysá Hora v BeskydechDlouho očekávaná zima se přihlásila a přinesla s sebou mrazy a sníh. Lidé se tak vydávají na hory za lyžováním či sáňkováním. Nechte se zlákat bílým popraškem a vyrazte na sjezdovky.

FOTO: Krkonoše

Krkonoše hlásí skvělé sněžné podmínky pro lyžaře, foto: Hana Chytrá, Topzine.cz

S nabídkami lyžařských výletů a zájezdů se v posledních dnech roztrhl pytel. Cestovní kanceláře nám podávají nejžhavější tipy na lyžování. Podívejme se na nabídky lyžařských zájezdů po České republice. Hory v Čechách jsou vybavené ski areály, které se stále zdokonalují. Lyžování u nás disponuje i tím, že v porovnání se zahraničím je značně levnější, ať už jde o ceny vleků nebo ubytování. Proto se k nám stále sjíždějí cizinci, aby si užili levné dovolené na čistě upravených sjezdovkách.

Kouzlo českých hor

Nejatraktivnější sjezdovkou Krkonošských hor je bezesporu Harrachov, který je proslulý už tím, že se zde nacházejí skokanské můstky využívané na mistrovství světa. Další vyhlášenou krkonošskou lokalitou je Špindlerův mlýn, který pořádá nespočet sportovních akcí.

Aktuální zprávy hlásí, že v Harrachově jsou výborné podmínky pro lyžování. Sníh dosahuje do úžasných výšek a lyžaři mají otevřené veškeré sjezdovky.

Ubytovat se můžete v hotelu OREA Vital Hotel Sklář, který Vám nabídne kouzelný pohled přímo na Čertovu horu. Hotel je oblíbený a hojně navštěvovaný. Pokud byste byli unavení ze zdolávání sjezdovek, jsou zde připraveny wellnes procedury. Sjezdovky jsou vzdálené od hotelu pouhých 400 metrů.

FOTO: sníh na horách

Lyžaři se mohou radovat z nově napadlého sněhu, Foto: Pavla Popelářová, Topzine.cz

Na jihu Čech se rozkládá Šumava, kde si můžeme vybrat ze široké nabídky lyžařských areálů, jako jsou Zadov, Nové Hutě a Železná Ruda. Návštěvníci se mohou radovat ze skvělých sněžných podmínek. Za poslední dny zde napadlo až 60-80 centimetrů sněhu. V provozu jsou všechny lyžařské areály spolu s  běžeckými trasami. Pro ubytování bude ideální hotel Šumava Inn, který se nachází v centru obce Kvilda a pro lyžaře i běžkaře bude výborný, protože je blízko lyžařského areálu Zadov.

FOTO: Lanovky se konečně tuto zimu uplatní

Lanovky se konečně tuto zimu uplatní, Zdroj:sxc.hu

Lyžování v Beskydech

Moravský kraj Vám nabídne lyžování ve Velkých Kralovicích či v Pustevnách, kde se nachází 400 m dlouhá černá sjezdovka. Areál v Pustevnách, jehož sjezdovky jsou strojově upravovány, ás potěší pohledem na krásný kraj, který sem stále láká i cizince.

Lyžování na Moravě nabízí skvělá střediska. Podívejte se s námi na ty nejvyhledávanější!

V Beskydech se můžete ubytovat v Hotelu Duo, který spadá do chráněné krajinné oblasti, kudy protéká řeka Bečva a odkud budete mít blízko za lyžováním do Pusteven.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Sníh pokryl české sjezdovky. Nejlepší čas vyrazit na hory