Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Chystáte se na hory? I na Moravě najdete skvělá zimní střediska

Eva Chytková

Eva Chytková

25. 1. 2012

FOTO: JeseníkyNejen hory v Čechách jako Krkonoše, Šumava nebo Krušné hory nabízí skvělá lyžařská střediska. Výborné služby poskytují i skiareály na Moravě.

FOTO: Jeseníky

V Jeseníkách najdete mnoho dlouhých a pohodlných sjezdovek, Foto: Martin Blaťák, Topzine.cz

Nejtradičnějším místem pro lyžaře je Ramzová v Jeseníkách. I přesto, že jde o starší středisko se staršími vleky, najdeme zde stále nejdelší sjezdovku z Ramzové na Šerák, která měří přes tři kilometry. Snowpark Ramzová však čeká do budoucna renovace a proměna ve špičkové středisko.

Podívejte se  s námi na netradiční zimní sporty, které lze na horách vyzkoušet!

Mezi neoblíbenější a nejnavštěvovanější moravská střediska patří skiareál Dolní Morava u Kralického Sněžníku. Návštěvníkům zde vyhovují nepříliš náročné a pohodlné sjezdovky, jako je například U Slona. Tato sjezdovka v modré kategorii patří k nejširším v republice. K oblíbenosti areálu též přispívají nově zbudované a moderní lanovky a vleky.

Jeden z největších lyžařských areálů v České republice je zimní středisko Kouty nad Desnou opět v Jeseníkách. Hlavním lákadlem je víceúčelová dvoukilometrová sjezdovka.

FOTO: Pustevny

Chata Libušín na Pustevnách, Foto: Denisa Preissová, Topzine.cz

Výborné podmínky pro lyžování každoročně umožňují Beskydy. Tradiční centrum jsou zde Pustevny. Sjezdovky a běžecké trasy jsou vhodné jak pro začátečníky, tak i pro zkušenější lyžaře. V okolí Radhoště se též nachází i závodní okruhy.

Novým skiareálem v Beskydech je Razula u Velkých Karlovic, kde najdete nejlepší a nejmodernější lanovky.

Nejvyhledávanějším centrem v Beskydech je lyžařský areál Bílá v okolí řeky Ostravice. Středisko je vhodné pro výuku lyžování, pro děti, ale i snowboardisty.

FOTO: Lysá Hora

Na Lysé hoře v Beskydech najdete mnoho běžkařských tras, Foto: Eva Řeháková, Topzine.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chystáte se na hory? I na Moravě najdete skvělá zimní střediska