Menu
TOPZINE.cz
Čtenářský deník, profily spisovatelů

Slavné citáty Woodyho Allena. Vybrali jsme 10 nejzajímavějších

Redakce

Redakce

31. 12. 2013

Woody Allen není jen jedním z nejdůležitějších tvůrců americké komedie, nýbrž i autorem krátkých povídek. Proslul svým svérázným humorem a ironií, které činí jeho tvorbu opravdu specifickou.

Woody Allen

Woody Allen ve filmu Sbal prachy a vypadni. Zdroj en.wikipedia.org

Woody Allen (1935), vlastním jménem Allan Stewart Konigsberg, je americký režisér, scénárista, komik a v neposlední řadě též spisovatel. Na uměleckou dráhu se vydal už v 16 letech: začal psát vtipy do novin. Allen je autorem několika krátkých povídek, psal například pro časopis The New Yorker. Pro broadwayská prkna napsal hru Nepijte vodu, která se dočkala i filmové adaptace, či hit Zahraj to znovu, Same. Publikoval zatím čtyři knihy, a to Bez peří, Vedlejší účinky, Vyřídit si účty a Čirá anarchie.

1.

Tvrdí se, že plavání podporuje držení těla a ladné pohyby, ale všimli jste si někdy, jak chodí kachna?

2.

Nejenom že není žádný Bůh, ale zkuste třeba sehnat přes víkend instalatéra.

3.

Nejde o to, že bych se bál umřít, já jen nechci být u toho, až se to stane.

4.

Nechci dál žít v srdcích svých spoluobčanů; chci dál žít ve svém bytě.

5.

Slavná osobnost je bytost, která se celoživotně dřela, aby získala slávu, načež si nasadila tmavé brýle, aby ji nikdo nepoznal.

6.

Sex uvolňuje napětí. Láska ho způsobuje.

7.

Nezavrhuj masturbaci, je to sex s někým, koho opravdu miluju.

8.

Dnes, víc než kdy jindy v historii, stojí lidstvo na křižovatce. Jedna cesta vede do zoufalství a naprosté beznaděje. Druhá do totálního zničení. Modleme se, abysme v sobě našli moudrost zvolit si tu správnou.

9.

Mysli srdcem, ne hlavou. Tady (v hlavě) jsou šedé buňky, tady (v srdci) je krev. Krev koluje, vyzná se. Buňky jen dřepěj.

10.

Co když všechno je jen iluze a ve skutečnosti nic neexistuje? V tom případě jsem za tenhle koberec vyhodil zbytečně moc peněz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Slavné citáty Woodyho Allena. Vybrali jsme 10 nejzajímavějších