×
TOPZINE.cz

Šéf Opery Národního divadla Rok Rappl končí. Odvolal jej Jan Burian

FOTO: Rocc, umělecký šéf Opery Národního divadla
Rocc šéfuje opeře. Zdroj: Národní divadlo

Rok Rappl, vystupující pod uměleckým jménem Rocc, končí ke 3. dubnu jako umělecký šéf Opery Národního divadla. Ve funkci vydržel jednadvacet měsíců.

Zdroj: Národní divadlo Praha, Národní divadlo Brno

Když do funkce Rok Rappl nastupoval, měl jasnou vizi, jak by mělo jeho působení vypadat. „Mým dlouholetým cílem je dramaturgicky zastřešit operní produkci ve třech nejvýznamnějších pražských divadelních domech. Jsem přesvědčen, že naší ambicí má být schopnost konkurovat předním operním domům v Evropě,“ říkal Rocc.

Důvodem k jeho odvolání byl dlouhodobě neuspokojivý stav v oblasti provozních a organizačních činností.

„Toto rozhodnutí jsem učinil po dohodě s budoucím ředitelem Národního divadla Janem Burianem, který již dříve panu Roccovi sdělil, že s ním pro další spolupráci nepočítá,“ uvedl Václav Pelech, dočasně pověřený zastupováním funkce ředitele Národního divadla.

Do 31. srpna operu dočasně povede Dagmar Dominová, vedoucí odboru ekonomiky a administrativy technicko-provozní sekce. Jejím primárním úkolem bude konsolidace ekonomiky, provozu a smluvních vztahů.

Dosavadní šéf Rocc dostal nabídku spolupráce na dosud rozpracovaných projektech pro příští sezonu. Jde například o opery Simon Boccanegra od Giuseppe Verdiho či Tannhäuset skladatele Richarda Wagnera. Informace o tom, zda Rocc nabídku přijme, vedení Národního divadla zatím nemá.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..