Scénické rozhovory slaví 10 let. Přijdou Langerová, Moravec i Hrzánová

FOTO: Aneta Langerová, Scénické rozhovory

FOTO: Aneta Langerová, Scénické rozhovoryScénické rozhovory oslaví kulaté desáté výročí na scéně Švandova divadla. Výjimečně se přesunou ze sklepních prostor Studia na hlavní scénu. Pozvání zatím moderátorovi Davidu Hrbkovi potvrdilo osm známých osobností.

Zdroj: Zdeněk Tichý a Petr Neubert, ŠD

Jubilejní talkshow Davida Hrbka slaví 10 let. Do speciálního dílu Scénických rozhovorů přijalo pozvání několik známých osobností.

Přijdou například olympionička Věra Čáslavská, muzikant a režisér Ondřej Havelka, zpěvačky Marta Kubišová a Aneta Langerová, moderátor Václav Moravec, herečka Bára Hrzánová, herec Michal Dlouhý a ekonom Tomáš Sedláček.

„Jsem rád, že se divadla otvírají debatám o smyslu a původu naší kultury a společnosti. Na jiskřivý diskusní večer rád vzpomínám doteď a přeji celému divadlu a lidem kolem něj jen dobré,“ zhodnotil svou návštěvu pořadu v roce 2011 ekonom Tomáš Sedláček.

David Hrbek (1968) vystudoval češtinu a angličtinu na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Sedm let učil na gymnáziu a od roku 2003 moderuje Scénické rozhovory ve Švandově divadle. Od roku 2011 pak v Olomouci talkshow DH v DH.

Hrbek je autorem tří knižních rozhovorů: Šumný Vávra (interview s Davidem Vávrou), Všechno je sázka (přepisy dvanácti vybraných rozhovorů z pořadu Scénické rozhovory ve Švandově divadle), Někdy ráj (velký rozhovor s fotografem Robertem Vanem).

Scénické rozhovory moderuje po celou dobu existence David Hrbek, bratr ředitele Švandova divadla Daniela Hrbka. David Hrbek vede obdobnou talkshow s názvem DH v DH také v Divadle hudby v Olomouci.

FOTO: David Hrbek, Scénické rozhovory
David Hrbek moderuje Scénické rozhovory 10 let. Zdroj: Scénické rozhovory

Scénické rozhovory se 20. května výjimečně přesunou z menších prostor Studia na hlavní scénu. Aneta Langerová s Martou Kubišovou zazpívají ve světové premiéře novou společnou píseň za doprovodu klavíristy Karla Štolby. Vstupenky už jsou v prodeji.

Diváci mají v talkshow také svůj prostor. Ptát se mohou během nebo po skončení pořadu. Za deset let se na malé scéně Švandova divadla vystřídali různorodí hosté jako ekonom Tomáš Sedláček, bývalý tajemník prvního českého prezidenta Vladimír Hanzel nebo režisérka Alice Nellis.

Alice Nellis přidala pochvalu: „Scénickými rozhovory jsem byla mile překvapena. Nejen, že byly výborně připravené, ale hlavně kvůli tomu, že to po dlouhé době nebyla standardní řada otázek, které dostávám znovu a znovu.“

Scénické rozhovory, Švandovo divadlo, kdy: 20. května, vstupné: 220 korun

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Anna Kottová
Narodila se jako revoluční dítě v listopadu roku 1989. Chodila na čtyřleté Gymnázium Na Zatlance. I díky tomu se dostala na vymodlenou žurnalistiku a poté na mediální studia na FSV UK v Praze. Do redakce TOPZINE.cz nastoupila v podzimním měsíci listopadu léta Páně 2010. Píše pro rubriku divadlo především recenze a rozhovory. Od května 2011 působila jako zástupkyně editorky a od listopadu 2011 vedla divadelní rubriku. Od června 2013 se vrátila zpět na redaktorskou pozici, protože miluje psaní. Jakékoli pochvalné komentáře i ostrou kritiku můžete zasílat na: anna.kottova@topzine.cz

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*