Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Scenárista Černé labutě chystá film o Facebooku. Uvidíme Marka Zuckerberga baletit?

Kristýna Motlová

Kristýna Motlová

30. 6. 2011

Jeden ze scenáristů psychologického dramatu Černá labuť, Mark Heyman, napsal podklad pro další projekt. A trochu inspirace si vzal i od jednoho z hlavních soupeřů Černé labutě na letošních Oscarech – The Social Network.

FOTO: Mark Heyman

Po Černé labuti plánuje scenárista Mark Heyman další film, Zdroj: youtube.com

Podle dosud zveřejněných informací by měli zpozornět jak příznivci filmu o přemotivované baletce v podání Natalie Portman, tak fanoušci thrilleru o tom, Jak geek ke štěstí a miliardám přišel. Chystaný snímek, ke kterému napsal Mark Heyman scénář, v sobě totiž bude mít prvky obojího.

Děj filmu s názvem XOXO vypráví o mladíkovi kolem dvaceti, jenž se díky Facebooku seznámí s novou kamarádkou. Když ale později začne mít vztah s jinou ženou, dozví se nepříjemný fakt – jeho internetová kamarádka je jím posedlá, a on se rázem stává obětí jejího stalkingu.

Právě zárodky, které dívku dovedly až k pronásledování, tedy nevinné chatování na sociální síti, spojují chystaný film s Fincherovým The Social Network. Posedlost, která dívkou cloumá, je zase nápadně podobná posedlosti hlavní hrdinky v Aronofského Černé labuti. Film by měl mít i leccos společného s dokumentem na téma Facebooku Catfish, ten však u nás není příliš znám.

Na konkrétní herecká jména či to režisérské je ještě brzy. Celý projekt je v současnosti ve fázi, kdy Mark Heyman shání distributory a osoby, které by měly zájem budoucí film financovat. Vzhledem k zajímavé a aktuální zápletce se ale dá očekávat, že už nebude hledat dlouho.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Scenárista Černé labutě chystá film o Facebooku. Uvidíme Marka Zuckerberga baletit?