Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Rozmarný bonus slibuje vystřižené scény s hvězdičkou

FOTO: Rozmarný bonus!Upoutávka!Rok se s rokem sešel a Divadlo v Celetné tradičně nabízí divákům populární plejádu představení vančurovského Rozmarného léta. Tentokrát však přináší novinku pro zasvěcené fandy tohoto divadelního kousku. Rozmarný bonus odhaluje to, co původní příběh zatajil, vynechal či opomenul.

FOTO: Rozmarný bonus

Eliška Boušková a Míla Tichý – oblíbená herecká „dvojka“ z Rozmarného léta, zdroj: www.divadlovceletne.cz

Okurková sezona jako by pro Divadlo v Celetné neplatila. O prázdninách sem zavítá množství diváků, aby si odpočinuli od hektických dnů a prožili večer přímo rozmarný. Antonín Důra se svou paní Kateřinou, ale také hospoda U Čtrnácti pomocníků, nabízejí příjemně strávený večer plný pohodové atmosféry a neodolatelné vůně párků.

„Je libo utopence do kabelky?“ volá paní Důrová o přestávce inscenace Rozmarné léto. Ano, labužník si letní představení doslova vychutná. Fanoušek si ale letos pošmákne dokonce dvakrát.

Rozmarný bonus lze přirovnat k bonusům na DVD

K tradiční inscenaci Rozmarné léto totiž divadelní spolek Kašpar, jenž vančurovskou inscenaci z Krokových Varů produkuje, nabízí letos bonusové představení.

„Je to dárek pro ty, co chtějí ještě! Pro diváky, kteří naše Rozmarné léto znají a milují. Nápad vznikl během repríz uplynulého léta – zjistili jsme, že mnoho diváků přichází znovu a znovu, každý rok zajdou do našich říčních lázní a uvědomili jsme si ohromný potenciál těchto rozmarných fandů. Začal vznikat text pro znalce Vančurova příběhu. Rozmarný bonus lze přirovnat k bonusům filmů na DVD. Zde najdete to, co původní příběh zatajil, vynechal či opomenul – skrytá tajemství, rozhovory šeptané i scény s hvězdičkou. Nechybí nové písně, kouzla a triky i fakta historická,“ říká režisér obou inscenací a šéf spolku Kašpar Jakub Špalek.

Vystoupí i Spolek dobrovolných akvabel

Kterýpak nadšenec by nechtěl okusit vystřižené scény, doplněné o deset zcela nových písní. Hudbu opět složil zkušený Petr Malásek.

Bonusové představení nabídne divákům i zajímavá fakta historická. Objasní třeba to, proč se hospůdka jmenuje zrovna U Čtrnácti pomocníků, a přinese také nová Arnoštkova kouzla a triky. Dalším příjemným zpestřením bude i vystoupení Spolku dobrovolných akvabel.

FOTO: Rozmarný bonus

Náhled do scénáře připravovaného Rozmarného bonusu

Diváci, kteří původní inscenaci neviděli, možná nebudou tušit, o čem Rozmarný bonus je. Proto vy, kdo neznáte inscenaci původní, nechte se zlákat a namiřte směr Divadlo v Celetné. Můžete pak bez starostí okusit i bonusové představení a vychutnat si dvakrát tolik oblíbené lázně pana Důry. Stojí to za to!

Těšit se můžete na tváře původního Rozmarného léta, tedy Jana Potměšila, Evu Elsnerovou, Tomáše Kargera, Elišku Bouškovou, Františka Kreuzmanna, Mílu Tichého, Irenu Kristekovou, Jakuba Špalka. Premiérově se vám herecká sestava v přídavku zcela rozmarném představí 28. července 2011.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rozmarný bonus slibuje vystřižené scény s hvězdičkou