Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Rozmarné léto, to je netradiční podívaná v Celetné

Program ve formě lázeňských oplatek, důrovské lahůdky, rozmarné limonádky a koupání přímo na jevišti. To nabízí kromě tradičního divadelního zážitku inscenace, jež se příznačně hraje jen tři měsíce v roce.

Jan Potměšil a Tomáš Karger Foto: Michal Hladík

Tradiční hra v netradičním divadelním provedení. Tak by se dala charakterizovat podívaná, která čeká diváky při návštěvě Divadla v Celetné, které pro své návštěvníky hraje v samém srdci metropole. Už třetím rokem uvádí známou Vančurovu hru, a to jen v termínu od června do září. Proč? Protože se jedná přeci o léto, a ne ledajaké. Rozmarné!

Díky skvělé režii Jakuba Špalka se z útulného divadélka vykouzlí prostředí Krokových Varů. Otevřou se pro vás říční lázně mistra Antonína Důry se spoustou vody (ano, i na jevišti se může člověk – herec pořádně smočit!), s molem a terasou pro návštěvníky. O zábavu se postará kouzelník Arnoštek, který přijede s krásnou společnicí Annou coby potulní komedianti. Annina přítomnost okouzlí nejednoho místního, což zamíchá celým dějem. A manželka pana Důry, Kateřina, zas dělá očka na sympatického Arnoštka…

Písně, osvěžení i občerstvení

Představení můžeme nazvat představením s velkým P. Kromě očekávaných monologů a dialogů se dočkáme i pravých akrobatických, až kouzelnických výstupů. Chybět nebudou ani písně, které napsal speciálně pro tuto inscenaci skladatel Petr Malásek. Ač je hlas většiny účinkujících herecky laděný, neubírá to na kvalitě. Herecký zpěv působí přirozeně a proč také ne, jedná se přeci o činohru!

Ani přestávka nebude přestávkou obyčejnou. Přímo u jeviště, v hospodě U čtrnácti pomocníků, se totiž budou prodávat nejrůznější lahůdky, mezi kterými nebudou chybět utopenci. „Párky, pivo, utopenci, rozmarné limonády!“ volají herci a nabízí publiku nový, netradiční zážitek z kultury.

Rozmarné léto Foto: Michal Hladík

Největší prostor je dán třem přátelům – Antonínu Důrovi (Miroslav Hanuš), Majoru Hugovi (Tomáš Stolařík) a Kanovníku Rochovi (Rostislav Čtvrtlík). Nejvíc zaujme první zmiňovaný, ztvárněným Miroslavem Hanušem, který dostane přítomné vtipnými hláškami a skvělým hereckým ztvárněním muže v námořnickém. Po jeho boku mu sekunduje Eva Elsnerová coby paní Důrová a opět jejímu výkonu netřeba nic vytknout. Pěveckým projevem vyniká Eliška Mesfin Boušková, která ztvárňuje Annu. A největší obdiv si zaslouží Miloslav Tichý coby Arnoštek, který předvádí zajímavé akrobatické kreace a navíc čaruje.

Eva Elsnerová a Václav Jakoubek Foto: Michal Hladík

Chcete-li si odpočinout od všeho shonu, přijďte se zchladit a načerpat energii do Divadla v Celetné. V Rozmarném létě vás čeká večer plný pohody s jedinečnou scénou Karla Špindlera. Dočkáte se mimo jiné bazénku přímo na jevišti. Ostatně, přijďte si vychutnat tuto velice živou inscenaci sami. Vždyť je tak originální, že se to slovy ani popsat nedá!

Rozmarné léto

Divadlo v Celetné

Režie: Jakub Špalek

Hrají: Jan Potměšil, Miroslav Hanuš, Eva Elsnerová, Tomáš Stolařík, Tomáš Karger, Rostislav Čtvrtlík, František Kreuzmann, Miloslav Tichý, Eliška Mesfin Boušková a další

Hodnocení: 5 *****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rozmarné léto, to je netradiční podívaná v Celetné