Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Rowlingová se chystá dobýt televizní obrazovky se svou detektivkou

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

26. 12. 2014

Vypadá to, že se jedné z nejslavnějších autorek současnosti zastesklo po natáčení. Autorka knižní ságy o Harrym Potterovi se tentokrát se svými knihami chystá prorazit ve světě seriálu.

FOTO: Rowlingová - Albatros

Na tom Robertu Galbraithovi je cosi ženského. Zdroj: nakaladatelství Albatros

Když se na knižních pultech objevilo Volání kukačky, vzbudilo nebývalý rozruch. Ani ne tak svým příběhem, jako spíš jménem Robert Galbraith, které bylo uvedeno na obálce. Zanedlouho totiž vyšlo najevo, že se pod tímto pseudonymem neskrývá nikdo jiný než samotná J. K. Rowlingová snažící se oprostit od nálepky duchovní matka Harryho Pottera.

Detektivka, tolik vzdálená od příběhů mladého čaroděje s jizvou na čele, se vydává do ponurých anglických uliček, v nichž se pohybuje Cormoran Strike, soukromý detektiv s umělou nohou, a snaží se prokulhat svým mizerným životem. Když už si myslí, že celý život zasvětí jen drobným sledovačkám manželek svých žárlivých klientů, na vyšetřování si ho najme bratr nedávno zesnulé modelky Luly Landryové. Na rozdíl od policie si totiž nemyslí, že se jednalo o sebevraždu, a tak se rozhodne příběh své sestry vložit do rukou nijak výjimečného Strikea. A dobře udělá, protože to vypadá, že se policii nepovedlo odhalit zdaleka všechno.

OBR: Robert Galbraith (pseudonym J. K. Rowlingové): Volání kukačky

Rowlingová poslechla volání seriálové kukačky. Vyplatí se jí to? Zdroj: Nakladatelství Plus

Kniha nadšeně přijatá kritiky po celém světě už má i své druhé pokračování The Silkworm (v českém překladu Hedvábník), které u nás vyjde začátkem příštího roku. Skutečná senzace už ale přichází letos – podle knih o Cormoranu Strikeovi totiž BBC chystá celý seriál a ukončila tak debaty o tom, že by se detektivní román měl objevit na plátnech jako celovečerní film.

Celá příprava seriálu je teprve v jednání, už teď je ale jisté, že se na něm bude Rowlingová podílet buďto jako jeden z výkonných producentů, nebo dokonce jako scenárista. Vzhledem k tomu, že se brzy chystá nejen adaptace jejího prvního nekouzelnického románu Prázdné místo, ale také potterovský spin off Fantastická zvířata a kde je najít, vypadá to pro Rowlingovou na další pořádně úspěšné období.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Rowlingová se chystá dobýt televizní obrazovky se svou detektivkou