Režisér Hobita Peter Jackson bude mít hvězdu na chodníku slávy

Jméno Petera Jacksona bude možné už brzy vidět na hollywoodském chodníku slávy. Režisér je jednou z třiceti filmových osobností, které zde od příštího roku získají svou hvězdu.

FOTO: Peter Jackson
Peter Jackson je jedním z nejúspěšnějších režisérů současnosti. Zdroj: youtube.com

Peter Jackson je známý hlavně díky režii trilogií Pán prstenů a Hobit, u nichž strávil posledních šestnáct let. V mezičase stihl natočit třeba King Konga nebo drama Pevné pouto. Většině diváků je ale známý především jako tvůrce filmové Středozemě.

Poslední výlet tímto směrem čeká fanoušky už za dva týdny, kdy do kin vstupuje závěrečný díl Hobita s podtitulem Bitva pěti armád. I když půjde o nejkratší snímek ze Středozemě, lze stejně jako u předchozích filmů očekávat obrovský zájem diváků.

Přestože je Jackson známý hlavně jako režisér, u této funkce jeho schopnosti nekončí. Je také scenárista, podílel se na scénářích ke většině svých snímků. Zároveň si v mnohých z nich zahrál, byť šlo jen o maličké role. Je také držitelem dvou Oscarů a jednoho Zlatého glóbu.

Chodník slávy se v Los Angeles nachází už přes padesát let a za tu dobu na něj přibylo víc než dva a půl tisíce hvězd. Ta Jacksonova bude mít pořadové číslo 2 538.

Režisér Hobita Peter Jackson bude mít hvězdu na chodníku slávy
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*