Menu
TOPZINE.cz
Chyby ve filmech

Chyby ve filmu King Kong: Nejslavnější monstrum filmové historie nekrvácí

Nikola Němcová

Nikola Němcová

16. 2. 2013

Peter Jackson toužil natočit King Konga již od malička a nakonec se mu to podařilo. Naneštěstí ani jemu se se nevyhnuly některé chyby. Pojďte se podívat na některé z nich.

FOTO: King Kong

Kráska a zvíře. Poznáte, kdo je kdo? Zdroj: Universal Pictures

Jacksonův King Kong vypráví příběh skupiny filmařů, která se vydává natáčet na tajuplný Ostrov lebek, kde kdysi žilo monstrum Kong. Naneštěstí pro ně toto monstrum stále žije a na ostrově se schovávají další nebezpeční tvorové, kteří našim hrdinům ještě pořádně zavaří.

Příběh je zasazen do třicátých let minulého století. Mladá herečka Ann Darrow (Naomi Watts) přijme roli ve filmu režiséra Carla Denhama (Jack Black). Spolu s ním a scenáristou Jackem Driscollem (Adrien Brody) vyplouvá do Tichomoří natočit dokument o Kongovi. Naneštěstí je Ann zajata místními domorodci, kteří ji chtějí obětovat Kongovi. Zamilovaný Jack se s ostatními vydá na její záchranu, která spustí do pohybu další události.

Pokud jste fanoušci krásky Naomi Watts, nenechte si ujít katastrofické drama Nic nás nerozdělí, které právě dorazilo do českých kin. Naomi si ve filmu založeném na skutečné události zahrála matku, kterou od poloviny rodiny oddělí vlna tsunami.

Chyby ve filmu

1. V jedné scéně King Kong s Ann bruslí na zamrzlém jezírku, ale to se pod jeho váhou neproboří. Jeho skutečná váha ve filmu zmíněna nebyla, ale je logické, že při jeho velikosti by jezírko nezůstalo dlouho nedotčeno.

2. Během celého filmu King Kong utrží mnoho vážných zranění. Podivné však je, že ani v jednom případě mu z ran neteče žádná krev.

[youtube_660]AYaTCPbYGdk[/youtube_660]

3. Ačkoli většina z postav držela v rukou zbraň poprvé, nedělalo jim problém střílet jednou rukou, což je ve skutečnosti hodně obtížné. To samé platí u Jimmyho, který trefil všechny brouky na Jackově těle, aniž by ho zasáhl.

4. Když lidé utíkají z divadla na Times Square před King Kongem, můžeme si všimnout, že nezanechávají žádné stopy ve sněhu. Je tedy jasné, že sníh byl do filmu přidán až digitálně, ale tvůrci pak zapomněli přidat i stopy od prchajících diváků.

5. Poté, co King Kong spadne z Empire State Building, můžeme vidět záběr na jeho úhledně ležící tělo dole na chodníku. Logické by ale bylo, kdyby pod ním chodník prasknul a jeho zraněné tělo nadělalo svinčík.

6. Je zvláštní, že po nárazu lodi do skály všichni létají po lodi, ale s Jackem a Ann to jen decentně cukne a oni po celou dobu nárazu stojí jak sochy.

7. Při honičce King Konga ulicemi New Yorku ho pronásledují dvě vojenská vozidla. Sedan vepředu má chlazený kulomet ráže 30 připevněný za řidičem spolu se střelcem na zadním sedadle. Film je zasazen do roku 1933 a 1934. Tyto vzduchem chlazené pozemní kulomety nebyly všeobecně používány do roku 1942 a nebyly k dispozici pro letouny do roku 1936.

FOTO: King Kong

Všechno lítá, co kola má.

8. Jízdné na taxíku ukazuje 25 centů. Nicméně toto jízdné se neúčtovalo až do roku 1952.

9. Přestože Ann během filmu zažije několik pádů, utíká skrze džungli a podobně, její vlasy a obličej jsou téměř vždy čisté.  A v případě, kdy je v nějaké scéně vidět neupravená a špinavá, tak hned v následující scéně je opět učesaná a čistá.

10. Zatímco Ann čeká na obětování, je připevněna za zápěstí k plošině. On jí poté odtrhne bez provazů. To je ale nesmyl, protože ve skutečnosti by jí buď urval ruce, nebo přinejmenším spolu s provazy.

King Kong (King Kong), Akční/Dobrodružný/Drama/Romantický, Nový Zéland/USA/Německo, 2005, 187 minut, Režie: Peter Jackson, Hrají: Naomi Watts, Jack Black, Adrien Brody, Andy Serkis, Jamie Bell, Colin Hanks, Kyle Chandler, Thomas Kretschmann, Mark Hadlow, Craig Hall, Billy Jackson, Christian Rivers, Vicky Haughton, Lee Donoghue, Frank Darabont, Matthew Chamberlain, Howard Shore, Jim Knobeloch

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Chyby ve filmu King Kong: Nejslavnější monstrum filmové historie nekrvácí