Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

5 zajímavostí o Naomi Watts: Málem se utopila při natáčení filmu o tsunami

Vendula Kadlecová

Vendula Kadlecová

13. 1. 2013

Na kontě má přes padesát natočených snímků a jen na příští rok má naplánované další čtyři. Neúnavně pracující žena – tak to je Naomi Watts.

Nic nás nerozdělí, ani tsunami. Zdroj: Bontonfilm

Naomi Watts je nejznámější pro své role ve filmech King Kong či obou dílech hororu Kruh, díky kterým se definitivně zapsala do povědomí všech diváků. V novém roce zamíří společně s Ewanem McGregorem do kin v chystaném snímku Nic nás nerozdělí a vy si můžete přečíst, proč ji málem tato role stála život nebo co má společného s kapelou Pink Floyd.

1. Všechno zlé je pro něco dobré

Kromě častého stěhování z kontinentu na kontinent se nevyhnula ani rodinným dramatům. Její otec, který působil jako zvukový mistr skupiny Pink Floyd, se po jejích šestých narozeninách předávkoval heroinem a zemřel. Naomi na tom přesto vidí i něco pozitivního: „Jsem ráda za všechno to vzrušení a dobrodružství. Něco na tom mě muselo nasměrovat k umělecké dráze a mého bratra taky, protože se stal fotografem.“

2. Oscarový instinkt

Roli v dramatu 21 gramů přijala Naomi naprosto impulzivně. Nechtěla znát téma ani hlavní zápletku, nezajímalo ji obsazení kolegů, nečetla dokonce ani scénář – zkrátka se rozhodla, že po filmu bez rozmyslu skočí. A vyplatilo se, tato role jí (stejně jako oběma hereckým kolegům) vynesla nominaci na Oscara.

3. Výnosností porazila i Angelinu Jolie

Nemáme ale na mysli jejich bankovní konta. Naomi byla ještě před dvěma lety oceněna jako herečka, která se ve filmové branži nejvíc vyplatí. Za každý dolar z její výplaty vydělá na oplátku celému štábu 44 dolarů.

4. Vzkřísí nejslavnější princeznu

Po tolika úspěšných snímcích by jeden řekl, že má Naomi na čas vystaráno, ale tento rok se jí dostalo obrovské pocty – v biografickém dokumentu Diana si zahraje  právě tuto zesnulou princeznu.

Hned po zveřejnění prvních fotek z natáčení doslova šokovala svět neuvěřitelnou podobou se samotnou lady. Správný výběr potvrzuje také její herecký partner Naveen Andrews: „Neznám nikoho jiného, kdo by ji zvládl zahrát lépe než ona.“

Naomi je od Diany skutečně k nerozeznání. Zdroj: Renaissance Film

5. Voda jako nejlepší přítel?

Ačkoliv by se mohlo zdát, že si ve filmech s vodní tématikou přímo libuje, nevypadá to na životní lásku. V Kruhu se bez problémů plazila v hlubokých studnách, ale při natáčení snímku Nic nás nerozdělí o ničivé vlně tsunami se skoro utopila. „Připoutali nás ke speciálním židlím, než na nás pustili tu obří vlnu. Chtěla jsem se nadechnout, ale stolička mě táhla dolů – ta panika, která je vidět na plátně, rozhodně nebyla hraná,“ svěřila se herečka.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

5 zajímavostí o Naomi Watts: Málem se utopila při natáčení filmu o tsunami