Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Režisér filmu V Bruggách natáčí s Farrellem. Další sprostou komedii

Redakce

Redakce

10. 12. 2011

Útěk ze SibiřePůvodem irský dramatik Martin McDonagh chystá po úspěšném celovečerním debutu V Bruggách další filmové dílo. Jeden z hlavních představitelů britské divadelní scény má přislíbenou účast Christophera Walkena, Colina Farrella či Sama Rockwella.

Útěk ze Sibiře

Někdo má holt na maléry talent, Zdroj: distributor filmu

S lidmi okolo In-yer-face divadla si můžete být jednou věcí jisti – rovnou do ksichtu (tak by asi zněl volný překlad onoho slovního spojení) vám vmetou všechnu zvrácenost, absurdnost a grotesknost současného světa, koncentrovanou do několika desítek minut divadelního, a s Martinem McDonaghem i filmového, představení. I další jeho počin s pracovním názvem Seven Psychopaths (Sedm psychopatů) se pravděpodobně ponese v duchu jeho morbidního smyslu pro humor, který je místy až nápadně tarantinovský.

Nedávno jste Colina Farrella mohli vidět ve snímku Londýnský gangster

To málo, co je z příběhu doposud známo, napovídá, že osvědčená zápletka bude pojednávat o autorovi/scenáristovi, jenž prochází tvůrčí krizí. Toho má ztvárnit Colin Farrell, na jehož výkon v remaku klasické sci-fi Total Recall již čekají zástupy kritických fanoušků originálu.

Zauzlení dotváří jeho podivní přátelé (Sam Rockwell a Christopher Walken), kvůli kterým se dostane na černou listinu místního gangstera Mickeyho Rourkea. Někdo mu totiž unesl jeho milovaného pejska.

Martin McDonagh své entrée do světa stříbrného plátna zvládl na jedničku už svou celovečerní prvotinou V Bruggách (2008). Touto melancholicky-komickou gangsterkou nejenže udělal reklamu sobě, jakožto světově uznávanému umělci, jenž nemá problém přejít k jinému formátu a vytěžit z něj, co jen jde, ale i samotnému belgickému městu, jehož romantická, ale zároveň ponurá atmosféra dodala snímku ten správný odstín.

V Bruggách

S Brendanem Gleesonem v Bruggách ve filmu V Bruggách

Za tuto černou komedii sklidil Farrell v roce 2008 Zlatý glóbus v kategorii nejlepší mužský herecký výkon (komedie/muzikál) a i režisér byl odměněn cenou za nejlepší původní scénář, a to britským protějškem amerických Oscarů, cenou BAFTA. Není tedy divu, že se v tak úspěšné spolupráci rozhodli pokračovat v dalším projektu.

McDonagh je ale především známý jako dramatik. Jeho nejslavnějším dílem zůstává divadelní debut Kráska z Leenane z roku 1996, který okořeněný o špetku dekadentního načernalého humoru, zkoumá problematiku mezilidských vztahů a závislostí obyvatel malého irského městečka Leenane. Před Bruggami si však již práci s filmovým matriálem vyzkoušel v krátkém počinu Six Shooter (2004), který je možné volně zhlédnout na internetu.

Seven Psychopaths

Krimi / Komedie
USA / Velká Británie, 2012

Režie: Martin McDonagh
Hrají: Colin Farrell, Sam Rockwell, Christopher Walken, Woody Harrelson, Olga Kurylenko, Tom Waits

Premiéra: rok 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Režisér filmu V Bruggách natáčí s Farrellem. Další sprostou komedii