Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Pryč od krutých mrazů. Největší aquaparky umožňují skoro letní zážitky

Eva Chytková

Eva Chytková

30. 1. 2012

FOTO: AquaparkZima je v plném proudu a pravé odreagování od zimního počasí a mrazů může poskytnout dobře strávený čas v krytém aquaparku. Pojďte se s námi podívat na ty největší.

FOTO: Aquapark Fallsview

Aquaparky se snaží co nejvíce přiblížit exotice, Zdroj: touropia.com

Vodní park Fallsview v Kanadě není výjimečný pouze svojí rozlohou, ale i polohou. Nachází se totiž u Niagarských vodopádů. Odtud je také odvozen jeho název. Hlavní atrakcí centra je obří bazén s vlnobitím. Spolu s venkovním bazénem se jedná o největší vodní komplex v celé  Severní Americe.

Za hlavní město světových aquaparků se považuje wisconsinské Dells s tématikou Afriky.

Národní vodní centrum v Pekingu, také známé jako Vodní kostka, bylo postaveno za účelem Letních olympijských her v roce 2008. Po skončení sportovní akce se ze stavby stal obrovský aquapark. Uvnitř se nachází mnoho tobogánů, atrakcí a také lázně.

FOTO: Vodní kostka

Vodní kostku proslavila olympiáda

Největším aquaparkem ve Spojených státech je středisko Sandusky. Součástí tohoto aquaparku je unikátní střešní systém, který zajišťuje přirozené světlo. To umožňuje návštěvníkům opalování kdykoli v roce.

Největší a pro Evropany také nejbližší je Tropical Islands v Německu. Tato fenomenální stavba se nachází v Krausnick v Braniborsku. Vnitřní bazén může pojmout až sedm tisíc návštěvníků. Původně šlo o hangár pro vzducholoď, která však nebyla nikdy postavena.

FOTO: Tropical Islands

Zvenku se nezdá, že jde o moderní aquapark

Uvnitř hangáru naleznou návštěvníci vše, co patří k exotice a tropickým oblastem, od deštných pralesů, pláže, orchidejí až po ptačí zvuky nebo umělé slunce.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pryč od krutých mrazů. Největší aquaparky umožňují skoro letní zážitky