Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Vydejte se do Kanady za novými přáteli a dobrodružstvími

Šárka Braumová

Šárka Braumová

24. 7. 2010

Chtěli byste si zlepšit angličtinu, poznat nové přátele a zažít nová dobrodružství? Pokud ano, je pro vás Kanada tím pravým. V prvním díle článku navštívíme města Francouzské Kanady – Ottawu, Quebec a Montreál a také se vydáme na hranici Kanady a USA k Niagárským vodopádům.

Niagárské vodopády, Foto: Šárka Braumová, Topzine.cz

Kanada se rozkládá na severu Severní Ameriky. Co se týče rozlohy, je druhým největším státem světa. Kanada je složena z deseti provincií (Alberta, Britská Kolumbie, Manitoba, Nový Brunšvik, Newfoundland a Labrador, Nové Skotsko, Ontario, Ostrov prince Edwarda, Québec a Saskatchewan) a tří teritorií (Severozápadní teritotia, Nunavut a Yukon).

Jako hlavní město zvolila roku 1857 královna Viktorie Ottawu. Není sice největším městem, ale i přesto je turisty často navštěvována. Nacházejí se zde převážně budovy řídících orgánů Kanady, jako je Parlament nebo Nejvyšší soud.

Koupit zájezd můžete zde

Vládní budova v Ottawě, Foto: Šárka Braumová, Topzine.cz

Tipy na výlet

Jakousi posvátnou trojici měst tvoří Motreál, Québec a již zmíněná Ottawa. Patří do oblasti takzvané Francouzské Kanady, ale pokud myslíte, že zde zazáříte se svojí francouzštinou, mýlíte se. Obyvatelé této oblasti jsou velice hrdí a mají svůj vlastní jazyk, který se skládá jak z angličtiny, tak z francouzštiny.

Québec se nese v duchu pařížských uliček. Ty jsou lemované stánky se suvenýry a  kavárnami. Je tu  klid a harmonie, jako by se zde zastavil čas. Dominantní zámek Le Chateau Frontenac celou atmosféru podtrhuje. Večer se probouzejí k životu turisty vyhledávané ulice jako Rue Saint-Jean, Rue Petit-Champlain nebo Rue Saint-Louis.

Rušná ulice v Quebecu, Foto: Šárka Braumová, Topzine.cz

Naopak Montreál je město dynamické a velmi moderní. Přesto je nejnavštěvovanější částí staré město (Old Motreal), s pozoruhodnou gotickou památkou Notre Dam, pro kterou, jak už název napovídá, byla inspirací známá katedrála v Paříži.

Jako další zastávku si naplánujte oblast Tisíce ostrovů, které se nacházejí na severovýchodním břehu jezera Ontario. Oblast je velice populární u dobrodruhů a táborníků, kteří mají na malých ostrovech postavené skromné příbytky, u mola uvázanou loďku a před chatkou rozpálené ohniště.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/thousand_island/]

Že byste raději uvítali romantiku místo kempování? A co takhle svatba na ostrovním zámečku Bold Castle při západu slunce? Atmosféra tohoto místa bude jistě nezapomenutelná.

Niagárské vodopády

Jeden z největších magnetů na turisty. Jejich síla a nespoutanost ohromí každého návštěvníka. Nacházejí se na hranici Kanady a USA a jsou tvořeny dvěma vodopády na řece Niagara. Vyšší, kanadský vodopád, nazývaný také Kanadská podkova je 900 metrů široký a 55 metrů vysoký. Vodopád na americké straně je širokých pouhých 50 metrů a ční se do výšky 51 metrů.

Pokud máte odvahu, kupte si lodní lístek, nafasujte modrou pláštěnku a vzhůru co nejblíže k vodopádům. Buďte si jistí, že budete pěkně promočení, ale atmosféra, kdy kolem vás padá 55 miliónů litrů za minutu, je opravdu nezapomenutelná. I tady však převládá byznys nad krásou přírody a kolem Niagarských vodopádů se staví zábavní parky a herny.

V 2. díle, který vyjde přesně za týden, vás čeká prohlídka města Montreál a dozvíte se, jak to chodí na jazykové škole.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/niagara_falls/]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Vydejte se do Kanady za novými přáteli a dobrodružstvími