Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Tropical Islands – exotický svět kousek za hranicemi

Redakce

Redakce

21. 5. 2010


tropical-islandMáte volný víkend a žádné plány? Co takhle strávit ho v tropech? Moře, pláž, palmy, vodopády, exotická zvířata. A to všechno jen necelé 4 hodiny autem z Prahy. Zdá se vám to jako nesmysl? Vůbec ne! Cca 60 km jihovýchodně od Berlína se nachází velké relaxační středisko, které to vše splňuje.

Zdroj: www.tropical-islands.de

Zdroj: www.tropical-islands.de

Jedná se o umělé tropické letovisko. Aquapark s největším vnitřním bazénem na světě s kapacitou až 7 000 návštěvníků. Letovisko je umístěno uvnitř obrovského nepoužívaného hangáru, který byl původně vybudovaný sovětskou armádou pro stavbu vzducholodí. Až Malajsijská společnost Tanjong koupila hangár a okolní pozemky a přeměnila jej v letovisko s uměle vybudovanou tropickou lokalitou.

Hala se přeměnila v tropický park s pralesem, písečnými plážemi, lagunou a mořem, vodopády, vířivkami, luxusními saunami, tobogány a dalšími atrakcemi. Obrovskou výhodou je nonstop provoz aquaparku. Můžete kdykoliv přijít a odejít. Kupodivu okolo jedné hodiny ranní je u kas špička.

Atrakce a nekonečná zábava, kolik to stojí?

Vstupné se platí pouze jednou a je úplně jedno, jestli v centru strávíte den, týden, nebo třeba měsíc. Avšak za každou strávenou noc v komplexu se připočítává poplatek 10€.Noc můžete strávit buď v jednom ze dvou stanových městeček, anebo na dřevěném plážovém lehátku, které není problém obsadit. V celém komplexu je velké množství barů, restaurací a kiosků, nemusíte mít tedy strach, že byste trpěli hlady.

Zdroj: exploringtheglobe.com

Nudit se rozhodně nebudete, aquapark nabízí obrovské množství vyžití. Sportovní nadšenci si mohou zahrát minigolf, plážový volejbal, zkusit prolézačky, trampolíny, motokárovou dráhu. Kdo se nebojí výšek, může se nechat za 2€ vytáhnout balónem ke stropu hangáru. Kdo by si chtěl spíš doopravdy jen zarelaxovat, určitě rád využije saunu, solárium, nebo bublinkový bazén.

Jednoduché vstupné zahrnuje pouze vstup do laguny, vířivek a pralesa a dospělého vyjde na 25€, studenty na 22,50€ a děti do 15 let na 19,50€. K tomu se dají za menší obnos dokoupit vstupy do saun, lázní, na tobogány a ostatní atrakce. Proto je lepší rovnou zakoupit tzv. kombi-ticket (dospělí 28,50€, studenti 25,50€, děti 19,50€), který vám umožní přístup do všech koutů tropického relaxačního střediska a je samozřejmě cenově nejvýhodnější.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Tropical Islands – exotický svět kousek za hranicemi