Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Prezident Barack Obama prozrazuje své oblíbené filmy za rok 2012

Redakce

Redakce

15. 1. 2013

Každoroční žebříčky top filmů pomáhají publiku porozumět individuálnímu vkusu kritiků, zvyšují povědomí o některých snímcích a je to také jeden ze způsobů, jak objevit nové filmy.

FOTO: Barack Obama

Obama si ve svém programu najde čas i na filmy. Zdroj: facebook.com/barackobama

Sestavování těchto žebříčků nejlepších filmů není jen parketou filmových kritiků. I někteří filmoví fanoušci ke konci roku reflektují a vybírají jejich oblíbené tituly. Dokonce i prezident Spojených států amerických.

Magazín People uvedl rozhovor s Barackem Obamou, v němž prezident prozrazuje své nejoblíbenější filmy minulého roku. Nešlo o žádnou detailní analýzu jeho vkusu. Obama odpovídal stručně a jednoduše.

Třeba na otázku, který film letošního roku si natolik zamiloval, že by ho chtěl vidět ještě jednou, prezident uvedl filmy Divoká stvoření jižních krajin, Pí a jeho život (očividně si užíval i čtení této knihy stejně jako sledování filmu) a snímek Argo, který nazval úžasným.

Není to zrovna nejpřekvapivější seznam, který bychom kdy viděli. Všechny zmíněné tituly filmů se objevovaly v seznamech několika kritiků. Nicméně jeho volba přispívá ke zvýšení kreditu kvality těchto filmů.

Americký prezident tedy už zvážil nejlepší filmy roku 2012. Jak jste na tom vy? O kterých filmech byste mohli říct, že byly nejlepší?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Prezident Barack Obama prozrazuje své oblíbené filmy za rok 2012