Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Preview: Lásky čas. Curtis stvořil Lásku nebeskou s prvky sci-fi

Redakce

Redakce

4. 11. 2013

Dny se zkracují a zima je za dveřmi. Ti, kteří by se nejraději zavrtali s depresí do postele, by měli od 7. listopadu zvážit cestu do kina. Nejen pro ně bude mít tento den premiéru film Lásky čas.

Režisér a scenárista Richard Curtis, tvůrce komedií jako je Láska nebeská, Notting Hill či Čtyři svatby a jeden pohřeb, je zárukou inteligentní romantické komedie s britskou osobností, která v tomto neblahém čase zahřeje na těle i na duši. „Ve velké části romantických filmů jsou protagonisté diametrálně odlišní. On je členem nacistické strany, ona patří do socialistické dělnické strany. Jak moc je opravdu možné, že by se do sebe zamilovali? Většina lidí se zamiluje do někoho sobě podobného,“ vysvětluje Curtis své nutkání bojovat v tomto snímku proti používaným archetypům.

Tim (Domhnall Gleeson) je nesmělý a nezadaný jednadvacetiletý mladík, který se jednoho dne dozvídá rodinné tajemství, že stejně jako jeho otec a všichni jeho mužští předci dokáže omezeně cestovat v čase. Může se vracet pouze do minulosti, a to k událostem, které se jemu samotnému staly. Možná to zní nezábavně, ale představte si že, byste mohli předělat vše, co jste si vždy zpětně vyčítali. Tim k tomu potřebuje pouze tmavý kout, mnohdy mu poslouží skříň, což možná trochu klišovitě připomíná Letopisy Narnie, pak už jen stačí zavřít oči a zatnout pěsti.

Onu schopnost využívá, aby si splnil své největší přání: vztah s krásnou a inteligentní ženou. Tou osudovou se stává Mary (Rachel McAdams), všechno s ní je perfektní, pokud ne, Tim se vrací v čase a vše napravuje k dokonalosti. Ovšem žádná oprava nezůstává bez následků. S každým návratem totiž přichází o vše, co do té doby prožil.

video
play-sharp-fill

Rachel McAdams (Zápisník jedné lásky, Sherlock Holmes) je zajisté herečkou, která má romantické hrdinky stejně dobře prošlápnuté jako své nejstarší boty. Zajímavým faktem je, že již podruhé bude partnerkou muži, který dokáže cestovat časem. Poprvé tomu tak bylo ve snímku Zakletý v čase, kde si zahrála po boku Erica Bany.

Hlavní mužská role patří irskému herci Domhnallovi Gleesonovi, jehož divák může znát jako Billa Weasleyho z posledních dvou částí ságy o Harrym Potterovi. Tento charismatický a nadaný herec loni zazářil i v nejnovější filmové adaptaci Anny Kareniny. Můžeme se těšit i na Billa Nighyho, bezprostředního rockera z Lásky nebeské, tentokrát v roli Timova otce, který ho zasvětí do tajemství jejich nadpřirozeného daru.

FOTO: Lásky čas

Ve filmu budeme svědky mnohých komických situací. Zdroj: cinemart.cz

Pokud jste fanoušky svěží romantiky a inteligentního humoru, jistě byste si neměli nechat tento titul ujít. Ústřední postavy spolu ladí a působí přirozeně, jako by snad k sobě herci patřili i v životě mimo kameru. V co jejich společná láska a Timovo cestování časem vyvrcholí, můžete vidět v českých kinech od 7. listopadu.

Hodnocení snímku:

The Hollywood Reporter: „Lásky čas je nádherně natočený a mnohem důvěrnější snímek než Curtisovy předešlé počiny.“

Variety.com: „Gleeson a McAdamsová překypují rozzářenou a uvěřitelnou chemií, která film zvedá do výše.“

Examiner.com: „Lásky čas využívá nepříjemných situací, aby si získal smích, a v kontextu nezkušeného a nešťastného mladého muže, který se připravuje na dopředu plánované dvoření, je to neuvěřitelně efektivní.“

Topzine: „Film mísí něhu i humor, vtip i vážná témata. A to všechno se režisérovi Richardu Curtisovi povedlo skloubit dohromady bez toho, aby něco působilo křečovitě nebo uměle.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Preview: Lásky čas. Curtis stvořil Lásku nebeskou s prvky sci-fi