Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Sucker Punch, Hlavně nezávazně, Hop, Mama Gógó a Vem si mou duši

Eliška Nová

Eliška Nová

1. 4. 2011

!Nové filmy v kinech od 31. března!Romantická komedie s Natalie Portman, napůl hraný napůl animovaný velikonoční příběh, drama o starých lidech z domovů důchodců, snový svět jedné dívky a horor od režiséra filmu Vřískot. Takové jsou novinky pro tento týden.

Hlavně nezávazně (USA, 2010)

Hlavně nezávazně. Zdroj: Bontonfilm

Pro romantickou komedii tentokrát tvůrci získali Natalii Portman. Herečku, která si letos odnesla Oscara za hlavní roli ve filmu Černá labuť. Snímek vypráví o dvou kamarádech, kteří se z rozdílných důvodů rozhodnou nezaplétat do vztahu, ale jen si tak občas udělat dobře. Vztah založený na sexu ale ne pokaždé vydrží a jeden vždy začne cítit něco víc.

Žánr: Komedie/Romantický

Režie: Ivan Reitman

Scénář: Elizabeth Meriwether

Hudba: John Debney

Hrají: Natalie Portman, Ashton Kutcher, Kevin Kline, Lake Bell, Cary Elwes

Délka filmu: 108 min

Hop (USA, 2011)

Hop. Zdroj: Bontonfilm

Být velikonočním zajíčkem není jen tak. Na Velikonočních ostrovech, kde zajíc bydlí, se po celý rok připravuje, až zase půjde rozdávat bonbony. I zajíci ale stárnou, a proto se rozhodne předat podnik svému synovi. Jenže Zajda se příliš nepotatil. Chce se stát rockovým bubeníkem, a tak zdrhne do Los Angeles. A tady se zaplete pod auto Fredovi, který se tak musí o Zajdu postarat. Mezitím po Zajdovi pátrá zaječí jednotka Růžové barety a na Velikonočních ostrovech se chystají převzít vládu kuřata.

Žánr: Komedie

Režie: Tim Hill

Scénář: Cinco Paul, Ken Daurio

Hudba: Christopher Lennertz

Hrají (v českém znění): Martin Stránský, Petr Burian, Jaromír Meduna, Otakar Brousek, Michal Holán

Délka filmu: 95 min

Mama Gógó (Island, Norsko, Švédsko, Německo, VB, 2010)

Mama Gógó. Zdroj: CinemArt

Snímek Mama Gógó pojednává o režisérovi, jenž dokončuje svůj film o starých lidech, kteří utekli z domova důchodců. Jeho film je sice propadák, nicméně kritika ho přijme s nadšením. V osobním životě se pak ocitne v podobné situaci, o jaké točil. Jeho matka Gógó začíná zapomínat a končí to různými katastrofami. Režisér se ji proto rozhodne dát do domova důchodců. Jenže Gógó z něj utíká.

Žánr: Drama

Režie: Fridrick Thór Fridriksson

Scénář: Fridrick Thór Fridriksson

Hudba: Hilmar Örn Hilmarsson

Hrají: Kristbjörg Kjed, Hilmir Snar Gudnason, Gunnar Eyjólfsson, Margrét Vilhjálmsdóttir

Délka filmu: 88 min

Sucker Punch (USA, 2011)

Sucker Punch. Zdroj: Warner

Babydoll to nemá v životě právě jednoduché. Byla zavřena do ústavu proti své vůli a chce z něj ven. Spolu s dalšími dívkami bojuje za svou svobodu. Babydoll se tedy pustí do bitvy, kde narazí na všechno možné, včetně samurajů. Jenže pouze v její hlavě. Díky svému vnitřnímu světu utíká z reality. A hranice mezi ní a imaginací se začíná stírat.

Žánr: Akční/Fantasy/Thriller

Režie: Zack Snyder

Scénář: Zack Snyder, Steve Shibuya

Hudba: Tyler Bates, Marius De Vries

Hrají: Emily Browning, Abbie Cornish, Jena Malone, Jamie Chung, Carla Gugino, Jon Hamm, Oscar Isaac, Scott Glenn, Vanessa Anne Hudgens

Délka filmu: 110 min

Vem si mou duši (USA, 2010)

Vem si mou duši. Zdroj: H.C.E.

V městečku Riverton v Massachussets koluje legenda o sériovém vrahovi. Když umíral, přísahal, že se vrátí a zavraždí sedm dětí, které se narodily právě v den, kdy zemřel. Takzvaná rivertonská sedma, jak se dětem přezdívá, je v pořádku až do svých šestnáctých narozenin. Najednou jednoho po druhém někdo vraždí. A tělo sériového vraha se nikdy nenašlo.

Žánr: Thriller/Horor

Režie: Wes Craven

Scénář: Wes Craven

Hrají: Max Thieriot, John Magaro, Denzel Whitaker

 

Délka filmu: 107 min

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Sucker Punch, Hlavně nezávazně, Hop, Mama Gógó a Vem si mou duši