Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Premiéry: Saxána a Lexikon kouzel, Nebojte se tmy nebo Drive

Eliška Nová

Eliška Nová

15. 9. 2011

Film od režisérů I Love You Phillip Morris, pokračování Saxány, sakra rychlý řidič, hudební snímek o německé choreografce a horor s Katie Holmes.

Bláznivá, zatracená láska (USA, 2011)

Bláznivá ztracená láska, Zdroj: Warner Bros.

Pro Glena Ficcara i Johna Requa je to teprve druhý film. Zato už druhý společný film. Režírovali spolu totiž i snímek I Love You Phillip Morris. Teď přicházejí s žánrově stejným zařazením – tedy komedie lomeno drama. V hlavní roli, jak už říká název, je láska. Čtyřicetiletý Cal vede spokojený rodinný život, než se dozví, že se s ním chce manželka rozvést. Ve světě singles ale už dávno chodit neumí. Pod křídla si ho tedy vezme pohledný sportovec, který má v malíku všechny večírky s ženami, co si dají říct. Ani ten se ale nevyhne zamilování. Stejně jako Calův třináctiletý syn a jeho slečna na hlídání.

Žánr: Komedie/Drama/Romantický
Režie: Glenn Ficcara, John Requa
Scénář: Dan Fogelman
Hudba: Christophe Beck, Nick Urata
Hrají: Emma Stone, Ryan Gosling, Julianne Moore, Steve Carell, Marisa Tomei, Beth Littleford, Analeigh Tipton, Kevin Bacon, Joey King, Crystal Reed, Liza Lapira, Reggie Lee, Jonah Bobo, Josh Groban, Micaela Johnson, Amanda Westlake, John Carroll Lynch
Délka filmu: 118 min

Saxána a Lexikon kouzel (Česká republika, 2011)

Saxána a Lexikon kouzel, Zdroj: Film Europe

Kdo by dnes neznal Saxánu. Však nám ji taky podsouvají na obrazovky kdykoli, kdy je k tomu nějaká příležitost. Václav Vorlíček natočil její pokračování. Hlavní hrdinkou už nebude Saxána, která se kdysi vzdala své čarodějnické budoucnosti pro život lidí a hlavně pro Honzu, ale jejich dcera, malá Saxána. Ta náhodou objeví na půdě mámino tajemství a ocitne se v Říši pohádek. Tu chce zničit komiksový gangster Crashman. Malá Saxána musí Říši zachánit a vrátit se zase zpátky domů.

Žánr: Pohádka
Režie: Václav Vorlíček
Scénář: Václav Vorlíček, Vlastimil Mistřík
Hudba: Radim Hladík
Hrají: Petra Černocká, Jan Hrušínský, Helena Nováčková, Jiřina Bohdalová, Petr Nárožný, Josef Somr, Jiří Lábus, Ota Jirák, Markéta Hrubešová
Délka filmu: 90 min

Drive (USA, 2011)

Drive, Zdroj: Blue Sky Film

Cena za nejlepší režii (Nicolas Winding Refn) na filmovém festivalu v Cannes. Hlavní postavou je chlápek, kterému se jednoduše říká Řidič. Jeho normální prací je povolání filmového kaskadéra, jako bokovku dělá nájemného řidiče pro gangy. Vše se zamotá ve chvíli, kdy se Řidičovi vmíchá do života žena a nakonec i její manžel, kterého právě pustili z vězení.

Žánr: Akční
Režie: Nicolas Winding Refn
Scénář: Hossein Amini
Hudba: Cliff Martinez
Hrají: Bryan Cranston, Ryan Gosling, Christina Hendricks, Carey Mulligan
Délka filmu: 101 min

Nebojte se tmy (USA/Austrálie, 2011)

Nebojte se tmy, Zdroj: H.C.E.

Kdysi běžel na kanálu Supermax seriál Bojíte se tmy?. Nenechte se zmást, nový snímek má název Nebojte se tmy a se starým seriálem nemá nic společného. Podle distributora jde o klasický, lehce pohádkový horor, což dokazuje přinejmenší hlavní zápletka. Mladý pár v podání Katie Holmes a Guye Pearce se přestěhují s dcerou do starého venkovského domu. Jenže, jak brzo jejich holčička zjistí, něco tady nehraje.

Žánr: Drama/Horor/Thriller
Režie: Troy Nixey
Scénář: Guillermo del Toro, Matthews Robbins
Hudba: Marco Beltrami, Buck Sanders
Hrají: Katie Holmes, Guy Pearce, Bailee Madison
Délka filmu: 99 min

Pina (Německo/Francie/UK, 2011)

Pina, Zdroj: H.C.E.

Říká vám něco jméno Pina Bausch? Ne? Tato dáma měla velký vliv na divadlo a tanec poslední třetiny dvacátého století. Režisér Wim Wenders se s ní měl původně na svém snímku podílet, ale Pina nečekaně zemřela, a tak snímek vznikal až po její smrti jakožto pocta. Zachycuje nejdůležitější díla i vzpomínky spolupracovníků této německé choreografky. Hudební drama je ve formátu 3D.

Žánr: Hudební/Drama
Režie: Wim Wenders
Scénář: Wim Wenders
Hudba: Thom
Hrají: Regina Advento, Malou Airaudo, Ruth Amarante
Délka filmu: 100 min

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Premiéry: Saxána a Lexikon kouzel, Nebojte se tmy nebo Drive