Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Známe nejočekávanější filmy října 2011! Užijte si je po česku

Výhled do říjnového počasí věští konec babího léta. Konečně ale budete moci bez jakýchkoli výčitek zajít do kina na nějakou tu filmovou pecku. Přinášíme vám tipy na šest nejočekávanějších říjnových kino premiér.

Jsem agent, mě nikdo nesrazí, Zdroj: youtube.com

Červencově romantický

Jeden den
Premiéra 6. října

On a ona se vídají celých dvacet let. Ovšem jen jediný den v roce. Každého 15. července zjišťují, jak se za rok změnili oni i jejich touhy a cíle. Změní se jejich vzájemné sympatie v něco víc?

Na první pohled láká na tento film pohledná a oblíbená Anne Hathaway. To by samo o sobě mělo divákovi stačit, aby snímek se zájmem zhlédl. Je zde ale více lákadel. Jeden den natočila dánská režisérka Lone Scherfig, která má za sebou úspěšnou a půvabnou Školu života (2009). Uvidíme, jestli se jí opět podaří opět vytvořit tak příjemnou atmosféru.

Praštěný agent

Johnny English se vrací
Premiéra 13. října

Velká Británie očekává návštěvu čínského premiéra, který má být právě na této své oficiální cestě odstraněn. Zabránit tomu může jen Johnny English. Je tedy povolán z tibetského kláštera. Katastrofy se ho samozřejmě drží jako klíště, a navíc mu nově šéfuje ženská…

Rowana Atkinsona a jeho nejznámější roli, Mr. Beana, jistě nemusím představovat. Vtipnými grimasami a pohyby, spolu s komickými situacemi a nehodami, nás pobaví i v roli britského tajného agenta Englishe.

Road movie

Rodina je základ státu
Premiéra 13. října

Když se něco nedaří, není nad to prásknout do bot. Ale co s tím, když máte rodinu, které byste to nejraději vůbec neříkali? Rozjíždí se tajná uprchlická operace s krycím názvem rodinná dovolená.

Není mnoho českých filmů, které by se mohly pyšnit nálepkou žánru road movie. Tento ale je jedním z nich. Navíc z dílny Roberta Sedláčka, který režíroval i výborné thriller/drama Pravidla lži (2006).

Česká komedie

Nic proti ničemu
Premiéra 13. října

Chceme adoptovat dítě. Ale co z něj vlastně vyroste? Tak přesně takové otázky si pokládají hlavní hrdinové, Radek a Johana. Manželé tedy jedou na sraz adoptovaných. Díky shodě přezdívek je Radek považován za někoho jiného. To ovšem nevadí, mohou tak sledovat reakce a chování ostatních zblízka. Něco se totiž děje.

Druhý premiérový čtvrtek představí další český film. Tentokrát jde o velmi oblíbený žánr, o komedii. Režie se ujal Petr Marek, který je také hudebníkem a nositelem Českého lva za hudbu k filmu Protektor.

Hvězdně obsazená

Moje krásná učitelka
Premiéra 27. října

Šéf hypermarketu přijde vinou ekonomické krize o práci. Nedaří se mu sehnat dobrou práci. Hlavní překážkou je vzdělání. A tak se chlapík ve středním věku opět usadí do školních lavic a nečekaně se zamiluje do své učitelky.

Na tento snímek bezpochyby naláká jeho hvězdné herecké obsazení v sestavě Tom Hanks a Julia Roberts. Navíc usedl do režisérského křesla sám Hanks, kterého známe především jako herce. A i když už natočil například televizní seriál Bratrstvo neohrožených, pro většinu diváků je a bude nadále jejich Forrestem Gumpem.

Tak trochu emo

Lollipop Monster
Premiéra 27. října

Sonda do života dvou patnáctiletých dívek, které to díky svým rodinám nemají v životě lehké. Své bolesti si každá kompenzuje jiným způsobem, ale jedno mají společné – nikdo je neposlouchá. Protiklady se přitahují, a tak se blonďatá Ari a černovlasá Oona stanou velkými přítelkyněmi. Poté se ale stane něco, co otřese jejich přátelstvím v základech.

Filmový debut německé režisérky Zisky Riemman prý hojně využívá animací, amatérsky natáčených pasáží či hudebních videoklipů. Přímo to zapáchá přestylizovaností. Také jste tolik zvědaví?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Známe nejočekávanější filmy října 2011! Užijte si je po česku