Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Pokračování Milénia vyjde v srpnu 2015, deset let od prvního dílu

Redakce

Redakce

27. 2. 2014

Muži, kteří nenávidí ženy. Dívka, která si hrála s ohněm. Dívka, která kopla do vosího hnízda. Už brzy rozšíří řady bestselleru Milénium od zesnulého spisovatela Stiega Larssona čtvrtý díl. V češtině vyjde v srpnu roku 2015.

OBR: Stieg Larsson

Pokračování Milénia vyjde v srpnu 2015, deset let od prvního dílu. Zdroj: Wikimedia

Nakladatelství Host získalo práva na pokračování globálního bestselleru Milénium zesnulého švédského novináře a spisovatele Stiega Larssona.

České vydání je plánováno na srpen 2015, kniha vyjde zároveň se švédskou originální verzí a anglickým překladem. V srpnu 2015 totiž uplyne deset let od vydání prvního dílu trilogie, románu Muži, kteří nenávidí ženy, který odstartoval současný celosvětový boom severské krimi.

Kdo píše čtvrtý díl?

Čtvrtý díl píše pro švédské nakladatelství Norstedts spisovatel David Lagercrantz. Lagercrantz napsal několik populárně-naučných knih i románů, z nichž se největšího ohlasu dočkal bestsellerový životopis švédského fotbalového reprezentanta bosenského původu Já jsem Zlatan Ibrahimović (k českému vydání připravuje rovněž nakladatelství Host).

Této knihy, která podle recenzentů hloubkou svého vhledu do současné společnosti přesahuje žánr sportovní biografie, se ve Švédsku prodalo přes 700 tisíc výtisků, vyšla v patnácti zemích světa a dostala se do užší nominace na nejprestižnější švédskou knižní cenu Augustpriset.

OBR: Komiks Muži, kteří nenávidí ženy

Oblíbená kniha Milénium od Stiega Larssona se dočkala komiksové podoby. Zdroj: © 2013 Moggliden AB.

Milénium a jeho hlavní hrdinové novinář Mikael Blomkvist a svérázná hackerka Lisbeth Salanderová se stali novodobým fenoménem. Na motivy trilogie byly natočeny úspěšné filmy – kompletní třídílnou švédskou verzi s Noomi Rapace v hlavní roli následoval zatím první díl hollywoodského zpracování režiséra Davida Finchera s hvězdným obsazením: hlavní postavy ztvárnili Daniel Craig a Rooney Mara.

Nakladatelství Norstedts uvádí 75 milionů prodaných výtisků na celém světě, v České republice je doposud prodáno přes 380 tisíc knih Stiega Larssona.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pokračování Milénia vyjde v srpnu 2015, deset let od prvního dílu