Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Podle PC hry Dead Island vznikne zombie film. Konkurovat mu bude Pitt

Redakce

Redakce

3. 10. 2011

Screenshot ze hry Dead IslandHororový podžánr, ve kterém jdou všechny gastronomické zábrany stranou, zažívá na začátku 21. století svou renesanci. V nadcházejících letech to potvrdí další zfilmovaná zombie videohra Dead Island a apokalyptická vize s Bradem Pittem.

OBR: Dead Island

Trubka jako od Maria, ale když je po ruce, musí stačit, Zdroj: vydavatel hry

Zdá se, že kus nekrofila je v každém z nás. Příčí se nám připustit si to, ale míra návštěvnosti kin, když se na plátně servíruje to, co by si ani Babica nedovolil, naše výmluvy uzemní. Pokud nevěříte, stačí si vzpomenout například na úspěšnou Resident Evil sérii, španělský REC (2007), humorně pojatý Zombieland (2009) či remake klasiky Úsvit mrtvých (2004) a parodii na něj, Soumrak mrtvých (2004). Další očekávané tituly naše úchylná já opět potěší…

Slunce, pláž a zombíci… Dead Island se stala hrou září 2011

Dead Island jako hra vyšel teprve v září tohoto roku, ale první prolitá digitální kapka krve přilákala lidi z showbusinessu jako žraloky. Svou kořist v podobě práv na filmové zpracování získala společnost LionsGate, která projekt svěřila producentovi jménem Sean Daniel, který stojí například za filmovými Mumiemi. Očekávají se samozřejmě i jiné deriváty jako komiksy, knihy a další.

Čtěte také: Zombie horor: Chraňte si své mozky!

Jelikož je projekt ještě v plenkách, je těžké odhadnout, jak se bude vyvíjet, ale tvůrci fanouškům alespoň nahodili vodítko ve formě sdělení, že budou vycházet především z konceptu původního herního traileru. Ten se objevil již v únoru, ihned se stal senzací a vyhrál spoustu cen. Dále se pak můžete těšit na inovace v tomto žánru, a to na důraz na lidské emoce a rodinné vazby a na odklon od klasického lineárního stylu vyprávění.

Vánoční epidemie

Kdo bude cítit grinchovskou potřebu protestovat proti vánoční mánii, kterou příští rok určitě spustí filmové zpracování Tolkienova Hobita, bude mít možnost zkazit svým ratolestem návštěvu Středozemě tím, že je místo toho vezme na snímek World War Z (Světová válka Z). Ve filmu, který je naplánován právě na 21. prosince 2012, nejde o nic jiného než o starou dobrou poctivou zombie apokalypsu.

Naše redakce probrala hru v pořadu GameShow, podívejte se

video
play-sharp-fill

Tento horor, jehož režie se ujal Marc Forster (Quantum of Solace, Horší už to nebude) a do hlavní role byl obsazen všemi žádaný Brad Pitt, vypráví příběh zaměstnance OSN Gerryho Lanea (Pitt), který mobilizuje všechny síly, aby zastavil epidemii, která ohrožuje budoucnost celého lidstva.

Inspirací je pak stejnojmenná kniha od Maxe Brookse, jinak také autora knihy Zombie: Příručka pro přežití, která by neměla chybět v knihovničce nikoho, kdo zombie filmy nebere jen jako uvolnění pro páteční večer.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Podle PC hry Dead Island vznikne zombie film. Konkurovat mu bude Pitt