Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Brad Pitt v hlavní roli zombie filmu? Světová válka Z: Zombie války přicházejí

Redakce

Redakce

30. 7. 2010

FOTO:Brad PittNovela Světová válka Z: Zombie války od spisovatele Maxe Brookse se dostane na plátna kin. Tento apokalyptický film s Bradem Pittem je připravovaný na léto 2012 .

FOTO:Brad Pitt

Brad Pitt

Pittova produkční firma Plan B Entertainment získala práva ke Světové válce Z již v roce 2007. Tím si Brad zajistil místo ve filmu. Tvůrce scifi seriálu Babylon 5 Michael Straczynski napsal původní scénář, který později přepsal americký scénarista Matthew Michael Carnahan. Na režisérské křeslo se těší režisér Bondovky Quantum of Solace Marc Forster.

„Jsem šťastný, že věnují svůj čas tomu, aby se pokusili vytvořit nejlepší zombie film,“ řekl Brooks stanici MTV o štábu. „Jsem velmi potěšen, že stále pracují na tomhle projektu a že se sešel ten správný tým.“

Kniha Světová válka Z: historie Zombie války vyšla roku 2006. Jedná se o postapokalyptický hororový román, který je dalším pokračováním knihy Zombie příručka pro přežití. Ačkoli skutečný původ zombie pandemie není znám, příběh začíná v Číně. Čínská vláda se pokusí potlačit infekci tím, že vymyslí krizi zahrnující Taiwan, aby zamaskovala pravý účel zvýšené vojenské aktivity. Infikovaní uprchlíci hledají protilék, zatímco černý trh rozšiřuje infekci do dalších zemí.

FOTO:ilustracni fotka pro World War Z

Infekce se šíří rychlostí blesku , pouze Izrael uvede celostátní karanténní program a vybuduje bezpečnostní zed’. V USA dojde k oslabení politické vůle a na trh se dostane nová neefektivní a podvodná vakcína Phalanx. Lidé díky tomu získají falešný pocit bezpečí, proto nejsou Spojené státy na pandemii tolik připraveny. Jakmile si svět uvědomí skutečný rozsah problému, začne období Velké paniky.

„Všechno, co se stane ve Světové válce Z, je založeno na skutečných událostech… dobře, s výjimkou zombie. Jinak je vše v knize převzato z reality. Technika, politika, kultura, i vojenské taktiky,“ dodal Max Brooks.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Brad Pitt v hlavní roli zombie filmu? Světová válka Z: Zombie války přicházejí