Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Patricie vydává album Obamamania plné vtipných textů

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

11. 6. 2011

FOTO: PatricieMladičká česká zpěvačka Patricie nedávno dokončila své debutové album Obamamania. Nyní chce jeho příchod na svět řádně oslavit – a to ne jinak než křtem. Patricie se se svou kapelou, albem a kmotry objeví v Malostranské besedě již 12. června.

FOTO: Patricie

Patricie, Zdroj: patricie.net

Patricie základ své hudby našla ve folku a v country. Svou hudbou ale překročila hranice obou zmíněných hudebních stylů a nakombinovala zdánlivě nespojitelné, někdy až protichůdné žánry: folk, hip-hop, funky a rock. Výsledkem jsou živé skladby plné skvělých a odvážných tónů. Patricie si neláme hlavu ani s texty – píše to, co si myslí. Vznikají tak jedinečné kusy charakteristické jistou ztřeštěností a odvahou projevit vlastní postoj.

Podívejte se také na exkluzivní videorozhovor s Patricií

Patricie psala a skládala, až se jí práce nahromadila a zrodil se materiál pro celé album. Stoupla si k mikrofonu a přizvala kapelu – kytaristu Víťu Kopeckého, kontrabasistu Petra Hudáka a bubeníka Jarina Nogu. V této sestavě se zavřeli do nahrávacího studia a stvořili desku, která již netrpělivě čeká na svou slávu.

Oficiálně bude dílo představeno 12. června ve 20 hodin Malostranské besedě, kde proběhne křest. A nebyl by to pravý křest, kdyby chyběli kmotři. Patricie si vybrala zpěváka Ivana Hlase, který stejně jako ona vládne kytaře, a kapelu Nightwork, v jejíž hudbě je cítit nadsázka a legrace, jako tomu je právě i u jejích skladeb.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Patricie vydává album Obamamania plné vtipných textů