Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Park Café Riegrovy sady: Výborné jídlo vám přinese podprůměrná obsluha

Redakce

Redakce

22. 8. 2011

Riegrovy Sady nabízejí vícero možností posezení. Tentokrát jsem vyzkoušela to v Park Café. Na svých stránkách se prezentuje jako příjemná restaurace. No, uvidíme.

Vstoupili jsme na zastřešenou zahrádku a usadili se k jednomu ze stolků. Hostů zde bylo jen poskrovnu. Po pár minutách dorazil číšník předat jídelní lístek. Z denní nabídky nás nic nezaujalo. Obsluhující se přišel zeptat na objednávku a protože jsme ještě nevěděli, s trochu nakyslým výrazem ve tváři odešel.

Halloumi?

Nakonec volba padla na zelňačku, královský steak s grilovaným hermelínem, gratinovanými brusinkami a mátovo-limetkovým dipem, a pokrm nazvaný Halloumi – kuřecí steak s kozím sýrem a čerstvou bazalkou. K pití jsme vybrali domácí zázvorovou limonádu.

Prostředí bylo celkem útulné, hlavně díky zdejší flóře. Zahrádka byla zastřešená, takže v případě deště by nebylo třeba úprku. Co mi však vadilo, byl výběr hudby. Pro zdejší pohodovou atmosféru je Lady Gaga a další mainstreamoví interpreti vhodným doplňkem. Ne však, pokud je reprodukovaný z televizního kanálu. Ze skladby slyšíte jen dvacetisekundovou stopáž. To se bohužel rychle omrzí. Rádio nebo vlastní zásoba by byla přece jenom lepší.

Přečtete si také recenzi na beer garden Riegrovy sady!

Mladík nám donesl polévku. Byla to poctivá zelňačka. Lžíce v ní skoro stála. Byla kyselá  jak se patří. Zázvorová limonáda byla taktéž velmi povedená. Sladká a přitom štiplavá.

Foto: Steak s brusinkami a hermelínem

Jídlo v Park Café je pastva pro oči i chuťové pohárky Foto: Veronika Weiszová, Topzine.cz

Jídlo nám donesla číšnice, která se tvářila ještě hůř než její kolega. Aranžmá pokrmu naopak vypadalo velmi dobře. Opečené brambory jsme obdrželi na zvláštním talíři, aby nekazily estetičnost díla zdejší kuchyně.

Když se máta snoubí s limetkou

Pustili jsme se do hodování. Oba dva steaky byly velmi dobře propečené. Hermelín se rozplýval už na talíři. Kombinace s brusinkami není zrovna originální, ale dobře připravená klasika rozhodně potěšila. Mátovo-limetkový dip naopak zaujal netradičností a lehkostí.

Můj doprovod byl však nespokojený se svým pokrmem. Vůní, konzistencí ani chutí to kozí sýr nepřipomínalo.Chtěli jsme se na to pozeptat obsluhy. Číšník kolem nás sice brousil, ale upřené pohledy tentokrát nestačily k jeho přivolání. Když se nám ho podařilo odchytit, mohli jsme vznést námitku.

FOTO: Halloumi v Park Café

To, že Halloumi není jen z kozího mléka, se z jídelníčku nedozvíte Foto: Veronika Weiszová, Topzine.cz

Evidentně jsme nebyli první, kdo zpochybnil autenticitu původu použitého sýra. Možnost předvést své vědomosti, mělo za následek, že pikolíkův nevrlý výraz trochu polevil. Dozvěděli jsme se, že Halloumi (mimochodem v jídelníčku psaný pokaždé jinak) je název kyperského sýra, který je směsí kozího, kravského a ovčího mléka. Domnívám se, že běžný konzument touto informací nedisponuje, bylo by tedy lepší uvést ji v jídelníčku. Jinak byl pokrm velmi vydařený.

Odnos talířů zajistila kolegyně a otázka, zda je všechno v pořádku čpěla nádechem známého absolutně mě to nezajímá.

Takže…

Park Café nabízí celkem velký výběr pokrmů, rozšířený o polední menu. Ceny jsou tu odpovídající, hlavní jídlo s přílohou pořídíte přibližně za sto šedesát korun, pokrm z denní nabídky pak za stovku. Trochu zamrzí, že jídelníček si sice můžete koupit domů,  nicméně se z něj nedozvíte to, co byste měli. Daleko větším problémem této restaurace je zdejší notně podprůměrná obsluha.

restauraceriegrovysady.cz

Adresa:
Riegrovy sady 28
Praha 2

Otevírací doba:
Pondělí až neděle: 12-24:00

Celkové hodnocení:
Obsluha: 2**  Jídlo: 4****  Atmosféra: 3***

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Park Café Riegrovy sady: Výborné jídlo vám přinese podprůměrná obsluha