Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Beer garden Riegrovy sady: Kážou pivo, pijí pěnu

Redakce

Redakce

9. 8. 2011

FOTO: Tabulka u vchodu do Riegrových sadůPodstata a krása Beergardens, jak už sám název napovídá, je především v konzumaci piva v pěkném venkovním prostředí. To ovšem neznamená, že by se zde mělo ubírat na kvalitě jídla a obsluhy.

FOTO: Tabulka u vchodu do Riegrových sadů

Dejte si pozor, ať tam nemusíte běhat pokaždé Foto: Veronika Weiszová, Topzine.cz

Vyrazili jsem do beer garden zruba po čtvrté hodině odpolední. Kopec jsme vystoupali s myšlenkou, jestli na nás zbyde místo. Přece jenom Riegráče patří k těm nejznámější zahrádkám. Naše obavy byly zbytečné. Vzhledem k chladnému počasí nebyla obsazena ani pětina stolů.

Společnost s výběrem omezeným

Nejdříve jsme šli obhlídnout nabídku pokrmů, jež byla značně omezená. Volba padla na klobásku a utopence. Bohužel neplavce, jak tomu tady říkají, neměli. Jako náhrada se nám zalíbila krkovička. Ta nebyla k dispozici ihned, a tak kuchař nabral jen klobásku s chlebem. Jeden z mých kumpánů napumpoval hořčici z obrovské nádoby a šli jsme si pro nápoje.

Obsluha se nás nevrle zeptala, co to bude. Protože jsme si ještě z tabule nevybrali, odebral se výčepní směrem ku plastové židli schované za jeho budkou. Stoupli jsme si před pípu a onen muž nás zaregistroval. Věnoval nám pohled, kterým dával najevo, že on je tady pán a že když jsme nechtěli mluvit dříve, tak ať si ráčíme počkat. Cosi ještě pronesl ke kolegovi, ten se ale vydal vyřídit naši objednávku.

Usadili jsme se u stolku blízko stánků a začali testovat. Malinovka byla vychlazená a dobrá. Káva v kelímku sice stála třicet korun podobně jako v restauraci, ale chuť i aroma absentovaly. Nejhůř však dopadlo pivo. Přes sliby uvedené na tabulkách u vchodu to naše správnou míru nemělo, bylo tak centimetr pod ryskou.

Deset z dvanácti nebude náhoda

Zapředli jsme diskuzi, zda to není jen náhoda, a začali zkoumat sklenice kolemjdoucích. Z celkového počtu dvanácti piv, která  kolem nás lidé pronesli, nedosahovalo potřebné úrovně deset z nich. Jediné dva ucházející produkty si nesli dělníci, u kterých se podle značně pozměněného chování výčepního dalo vyčíst, že patří ke štamgastům.

FOTO: Klobáska v Riegrových Sadech

Pivo a klobáska jsou nesmrtelná kombinace Foto: Veronika Weiszová, Topzine.cz

Pustili jsme se tedy do klobásky. Byla dobře propečená, bohužel místy až moc. Chleba byl čerstvý, stejně tak jako hořčice. Trochu roztrpčená jsem se poohlédla po něčem, co by mi spravilo náladu. Brambůrky? Ne, na tom není nic k hodnocení. Ale copak je to tamhle? Plakát lákající na panino na gril? Teda, že by že by?

Doběhla jsem ke stánku s občerstvením celá natěšená. Z pěti variant měli k dispozici tři. Vybrala jsem si tu s názvem americano s mletým masem a rajčatovou omáčkou. Když jsem platila staršímu z obsluhujících, přišel se můj doprovod pozeptat, zdali již mají tu krkovičku. Samozřejmý výraz ve tváři mladšího ze zdejšího tandemu kuchařů s dodatkem no mám, no mě upřímně dostal do kolen. Proč tedy mladík svého zákazníka nezavolal? Přítel vyfasoval svojí porci a šli jsme.

FOTO: Krkovička v Riegrových sadech

Ugrilovat správně maso není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát Foto: Veronika Weiszová, Topzine.cz

Že byla kvůli malému odbytu připečená klobáska, dobře, to se snad dá ještě tolerovat. Co je však mimo mé chápaní, proč někdo nechá spálit pokrm dělaný na přání? Ve spojení s použitým kořením podezřele připomínajícím gulášovou směs se tak ze stokoruny staly zbytečně vyhozené peníze.

V duchu jsem doufala, že s mým paninem to nedopadne stejně. Zoufale jsem upřela svůj zrak ke grilu. Přímo nad ním si obsluha vychutnávala cigaretu. No, to ledacos vysvětluje. Skočila jsem pro další malinovku, díky bohu mi ji čepoval ten zdvořilý. Cestou zpět jsem byla starším mužem pobídnuta k vyzvednutí jídla. Tentokrát se jim to podařilo nepřipálit, panino chutnalo výborně. Nutno podotknout, že to bylo z polotovaru, takže to asi úplně zásluha zdejších kuchařů nebyla.

Sečteno a podtrženo

Beer garden Riegrovy sady mají nezaměnitelnou atmosféru. Je zde obrazovka, která se postará o zábavu, můžete sem vzít i svého čtyřnohého přítele. Navíc tekutý chléb i malinovka jsou zde za rozumný peníz. Plně si uvědomuji, že spoustě lidem to k dobrému zážitku postačí.

Těm malinko náročnějším by však přece jenom mohlo vadit, že podmíráky zde umocňují notnou dávkou neslušného chování. Připálené jídlo dojem taky nevylepší. Takže pokud sem zavítáte, upřímně vám doporučuji vybírat si ty produkty, na kterých se toho dá zkazit nejméně.

Beer garden Riegrovy Sady

Jídlo: 2**  Obsluha: 2**  Atmosféra: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Beer garden Riegrovy sady: Kážou pivo, pijí pěnu