Menu
TOPZINE.cz
Divadelní noviny

Pardubice odlévaly zvon bohyně Thálie. Asistovalo Východočeské divadlo

FOTO: Vilém z Pernštejna v podání Petra NovotnéhoRok 2012 byl Národním památkovým ústavem vyhlášen rokem Pernštejnů. Na oslavu rodu se letos konalo několik akcí. Na Pernštýnském náměstí v Pardubicích se odléval zvon bohyně Thálie a divadelníci u toho nemohli chybět.[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/odlevani-zvonu-bohyne-thalie/]

Během letošního roku již proběhlo několik akcí na oslavu rodu Pernštejnů, například Pernštýnské legendy nebo Perný pernštejnský den. Východočeské divadlo se rozhodlo, že se oslav také zúčastní.

Než se roztavila směs, potřebná k odlití zvonu, herci Východočeského divadla zazpívali písně z muzikálu Zpívání v dešti. Postupně se na podiu vystřídali herci, kteří v tomto muzikálu hrají v hlavních rolích, a to Petra Janečková, Martina Sikorová a Josef Pejchal.

FOTO: Vilém z Pernštejna v podání Petra Novotného

Na slavnosti se objevil i Vilém z Pernštejna. Zdroj: Kristýna Plešková, TOPZINE.cz

Na podiu se objevil také Vilém z Pernštejna se svou manželkou v podání Petra Novotného a Petry Tenorové. Ředitel divadla Petr Dohnal pak diváky uvítal a seznámil s programem.

Vyvrcholením celého večera se stalo odlévání zvonu bohyně Thálie, který se v budoucnu stane ozdobou zvonice vedle kostela sv. Bartoloměje. Na výrobu zvonu získalo divadlo finance z veřejné sbírky a výtvarnou podobu navrhl Pavel Novotný.

FOTO:Odlévání zvonu

Takto vypadalo samotné odlévání zvonu bohyně Thálie

Diváci mohli sledovat odlití zvonu v přímém přenosu. Ten byl následně odvezen do dílny světoznámého zvonařství Marie Tomáškové-Dytrychové z Brodku u Přerova. Ve finální podobě jej spatří návštěvníci divadla při Půlnočním zpívání na Štědrý den.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pardubice odlévaly zvon bohyně Thálie. Asistovalo Východočeské divadlo