Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Na pardubickém zámku se hrálo divadlo. Pernštejnské legendy ožily

FOTO: Pernštejnské legendy na Pardubickém zámkuV sobotu 21. července si Pardubice připomněly 500 let od předání městského zřízení Vilémem z Pernštejna. Právě pro tuto příležitost se spojilo Šermířské divadlo Zubři s Východočeským divadlem. Pro diváky připravili přehled vzestupů a pádů rodu Pernštejnů.

FOTO: Pernštejnské legendy na Pardubickém zámku

Pavel Novotný ztvárnil Viléma z Pernštejna již během průvodu Zdroj: kcpardubice.cz

Celé slavnosti začaly průvodem v 18:00, kdy Vilém z Pernštejna alias Pavel Novotný předal glejt pardubickým konšelům. Po průvodu následovaly doprovodné programy na Pernštýnském náměstí i u zámku. Nechyběli šermíři, muzikanti i břišní tanečnice. Samozřejmě se zde nacházely i stánky s dobrým jídlem a pitím.

Kolem desáté hodiny večerní začalo multimediální představení, připravené na počest rodu Pernštejnů. I přes nepřízeň počasí se hrálo.

FOTO: Petra Tenorová v Pernštejnských legendách

Ananké (Petra Tenorová) představuje své dcerky Moiry

Představení nás zavedlo na dvůr Viléma z Pernštejna. Tady se zjevil Osud aneb Ananké, jak jej pojmenovali starověcí Řekové. Ananké ztvárnila Petra Tenorová. A samozřejmě, kde se zjeví Ananké, tam se objeví i její tři dcery Moiry neboli Sudičky.

Ananké zaskočila Viléma během rozjímání a poodhalila mu slavné vzestupy a pády jeho rodu v blízké i daleké budoucnosti.

Spojení řecké mytologie s českými pověstmi bylo úchvatně zpracované. Ač představení trvalo půl hodiny, mělo ohromný úspěch. Mohlo by se klidně v delší podobě ukázat na pódiu Východočeského divadla.

Pernštejnské legendy

Šermířské divadlo Zubři ve spolupráci s Východočeským divadlem

Hráli: Pavel Novotný, Petra Tenorová a členové Šermířského divadla

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na pardubickém zámku se hrálo divadlo. Pernštejnské legendy ožily