Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Perný pernštejnský den: V Pardubicích čeká na děti historie

FOTO: Alexandr Postler v nové hře Perný pernštejnský denHerci Východočeského divadla provedou děti pernštejnskou historií. Pohádku na motivy pernštejnských pověstí a legend napsala a s úzkou skupinkou herců nazkoušela režisérka Tereza Karpianus.

FOTO: Martina Sikorová a Petr Borovec

Časem bude v pohádce cestovat Martina Sikorová a Petr Borovec Zdroj: Markéta Navrátilová, VČD

Rok 2012 byl Národním památkovým ústavem vyhlášen rokem Pernštejnů. V rámci roku se již konalo nepřeberné množství akcí, které oslavovaly tento rod. Východočeské divadlo se rozhodlo, že se do projektu také zapojí.

Čtěte také: Letos patří památky pánům z Pernštejna

Do repertoáru Východočeské divadlo zařadí pohádku s názvem Perný pernštejnský den. Režie se chopila režisérka Tereza Karpanius, která se do povědomí diváků zapsala komedií Utíkej, Váňo, utíkej! aneb Velká divadelní steeplechase.

FOTO: ALexandr Postler a Ludmila Mecerodová

Na děti se také těší Alexandr Postler a Ludmila Mecerodová

Diváci mají možnost hru zhlédnout v neděli 7. října v 15:00 na Malé scéně. Protože jde o pohádku, tak Perný pernštejnský den představí herci nejnáročnějším kritikům vůbec, a to dětem.

„Děti budou spolu s hašteřivou dvojicí putovat časem a seznámí se s bizarními i obdivuhodnými postavami pernštejnské historie. Zažijí krocení mytického zubra, proměnu odvážné dcery hradního pána v Bílou paní, osudnou bitvu s hromotluckou švédskou armádou a ověří si, zda mají vlastnosti pravého šlechtice,“ láká na pohádku režisérka Karpianus.

FOTO: Alexandr Postler v nové hře Perný pernštejnský den

Alexandr Postler se v pohádce objeví i v ženských šatech

V pohádkové taškařici o tom, co se stane, když se při prohlídce hradu Pernštejn zmocní zlobivý mazaný kluk kouzelného zvonečku a nejhezčí holky na hradě, hrají Ludmila Mecerodová, Martina Sikorová, Petr Borovec a Alexandr Postler.

Perný pernštejnský den

Východočeské divadlo Pardubice

Režie: Tereza Karpianus

Hrají: Ludmila Mecerodová, Martina Sikorová, Petr Borovec a Alexandr Postler

Premiéra: neděle 7. října na Malé scéně

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Perný pernštejnský den: V Pardubicích čeká na děti historie