Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Pánské podzimní trendy 2012: Vedou černé kožené obleky a sametová saka

Redakce

Redakce

31. 7. 2012

Podzimní kolekce pánského oblečení již dorazila na pulty obchodů. Inspirujte se při nákupu hlavními trendy, které se objevily na molech předních světových návrhářů.

Military styl

Military oblečení je rozhodně jedním z nejžhavějších trendů nadcházející sezóny. Hlavním průkopníkem se v této sezóně stala značka Dior Homme, která věnovala pozornost především vojensky vypadajícím kabátům, pláštěnkám a svetrům olivové nebo khaki barvy.

Dvouřadé sako

Dvouřadá saka jsou zpátky na scéně. Není snad kolekce, ve které by se alespoň jedno nevyskytlo. Švihák současné doby prostě musí mít ve svém šatníku nejméně jedno perfektně padnoucí slimfitové dvouřadé sako.

Černá kůže

Černá kůže zažívá své znovuobjevení. Spousta návrhářských es se pro zimní kolekci rozhodla využít tento luxusní materiál. Každý designér se toho zhostil po svém.

Yves Saint Laurent zakomponoval kožené detaily do klop sak nebo jím olemoval kapsy, čímž dodal celému outfitu ještě luxusnější nádech. Jil Sander nebo John Galliano nešetřili a z kůže rovnou vytvořili celé pánské komplety či kabáty.

Čtěta také: Jak si vybrat košili a oblek? Držte se návodu

Samet

Nové použití tohoto materiálu už dávno není pro upoceného Helmuta, křepčícího na parketu východoněmecké diskotéky. Sametová saka, kabáty a kalhoty, které se objevily třeba v kolekci Etro, jsou stvořené pro mladé elegantní muže, kteří se nebojí být ve společnosti trochu výstřední.

Kožešinové límce

Trend první poloviny 20. století je zpět. Kožešinové límce kabátů již nejsou výhradně dámskou záležitostí.

Jsou součástí nové kolekce italské značky Dolce & Gabbana, která se celkově vrací zpátky k sicilským kořenům a provedení jejich kabátů je výhradně konzervativní. Na rozdíl od konkurenčních značek, jako je Versace. Donatella zvolila výstřední límce v neonových barvách, jako je limetková nebo rudá.

Ať už se rozhodnete pro jakýkoliv z těchto trendů, na ulici budete rozhodně nepřehlédnutelný a trendy!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pánské podzimní trendy 2012: Vedou černé kožené obleky a sametová saka