Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Dolce and Gabbana, nejstylovější duo světa

Redakce

Redakce

6. 7. 2010

FOTO: Dominico Dolce a Stefano GabbannaAčkoliv chtěl nejprve jít každý svou vlastní cestou, potkali se a společně vytvořili značku, díky které ovládli svět. Úspěšní Italové, kteří vlastní jednu z nejznámějších firem současného módního světa. Pokud je od sebe oddělíte, dostanete dvě různé osobnosti, které se navzájem velmi dobře doplňují již dvacet osm let. Steffano Gabbana a Domenico Dolce.

FOTO: Dominico Dolce a Stefano Gabbanna

Dominico Dolce a Stefano Gabbana, portrét, Foto: Mikael Jannson

Krejčí Dolce a grafik Gabbana

Menší Domenico Dolce se narodil na Sicílii 13. září 1958, čtyři roky před svým budoucím partnerem, Stefano Gabbanou, který se narodil v Benátkách 12. listopadu. Ani jeden z počátku neplánoval stát se návrhářem. Zatímco starší Dolce začal po studiích designu vypomáhat v otcově krejčovské dílně, Gabbana studoval grafiku a chtěl se stát reklamním tvůrcem, ačkoliv inklinoval k módě. Posléze se oba stali zaměstnanci milánského módního ateliéru.

FOTO: Dolce&Gabbanna modely pro muže a ženy

Dolce&Gabbanna modely, zdroj: style.com

Setkání v Miláně

Právě v milánském ateliéru se oba tehdejší asistenti setkali v roce 1980. Dík společným zájmům a cílům velmi rychle založili společnou firmu, v roce 1982 založili firmu, v jejímž názvu poprvé použili svá jména a začali s navrhováním na volné noze pro různé módní domy. Zlomovým rokem v jejich spolupráci nastal rok 1985, kdy se dostali do povědomí díky soutěži Nové talenty Maria Collezioniho. O rok později vyslali na mola první modelky v jejich kolekci, která okamžitě získala mezinárodní uznání. Od té doby již nemohli ustoupit od nastartované kariéry. Krom úspěšných designů začali vytvářet parfémy, doplňky a založili mladší odnož své značky, D&G.

FOTO: Modely značky D&G

Modely značky D&G, zdroj: style.com

Úspěch mezi hvězdami

Jejich značka je jednou z těch, ve které můžeme běžně spatřit mnohé celebrity. Jde o nejúspěšnější osobnosti svých oborů, jako je Madonna, Monica Bellucci, Christina Aguilera či Kylie Minogue. Oni sami také jsou přáteli mnohých celebrit, například právě Madonny, která s nimi spolupracovala na nové kolekci slunečních brýlí pod názvem MDG.

FOTO: Maddona pro MDG

Maddona nafotila kampaň pro MDG, zdroj: dolceandgabbanna.it

Duo Dolce&Gabbana se stali skutečnými módními celebritami, což potvrzují mnohé ceny, které jejich výrobky získaly. Zároveň byli svými životními partnery, a to až do roku 2005, kdy oficiálně oznámili rozpad svého vztahu. Přesto nadále spolupracují v profesionální sféře.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Dolce and Gabbana, nejstylovější duo světa