Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Christian Dior a módní mistr John Galliano

Redakce

Redakce

15. 6. 2010

Bývá označován za jednoho z nejvlivnějších návrhářů naší doby. Jeho přehlídky jsou jedněmi z nejoriginálnějších, stejně tak jeho odvážné modely (jak ty, které vytváří pro modelky, tak ty, které nosí on sám). Výstřední návrhář módní značky Christian Dior a král současné haute couture, John Galliano.

John Galliano, Zdroj: bongorama.com, mimifroufrou.com

Osudná Francouzská revoluce

Celým jménem Juan Carlos Antonio Galliano Guillén se narodil v Gibraltaru v roce 1960. Později se jeho rodina přestěhovala nejprve do Londýna a poté do Dulwiche. Londýn však Galliano na dlouho neopustil, jelikož zde pokračoval ve svých studiích designu. Talent projevoval již během vzdělávání se na Central Saint Martins, když vypomáhal jako kostymér Národního divadla ve hře Danton.

Ta se odehrává během Francouzské revoluce, kterou je John Galliano naprosto fascinován. Proto odtud později čerpal inspiraci pro svoji závěrečnou přehlídku, při příležitosti ukončení studií. Ostatně vliv Francie 19. století se v jeho modelech neustále opakuje již po mnoho let.

Modely Johna Galliana, Zdroj: style.com

Paříž, Vogue, Anna Wintour a Christian Dior

Jeho první kolekcí byla natolik nadšena obchodnice Joan Burstein, že jeho modely okamžitě začala prodávat ve svém obchodním domě Browns. Přesto se úspěch Gallianovi vyhýbal. Zklamaný návrhář se proto rozhodl přestěhovat do módního srdce Evropy, Paříže. Zde si jej všimla editorka nejproslulejšího módního časopisu – Vogue Anna Wintour.

Ta mu pomohla uspořádat přehlídku, kde předváděly slavné supermodelky 90. let jako Kate Moss, Naomi Campbell či Christy Turlington. To mu pomohlo k místu návrháře módního domu Givenchy. Ovšem brzy toto místo opouští, aby se pustil ještě do větší výzvy – získal pozici kreativního řiditele značky Christian Dior, ve které setrvává dodnes. Zároveň navrhuje kolekce pro vlastní značku John Galliano.

Sám John Galliano na molu, Zdroj:style.com

Hvězda Galliano

Galliano narozdíl od některých svých kolegů si užívá světla ramp a pozornost, která je mu věnována. Nejen, že pořádá velkolepé přehlídky, přeplněné barevnými a originálními modely. Sám také přehlídku uzavírá svým vlastním defilé po mole ve výstředním modelu. Předváděl se tak například jako Napoleon, cirkusák či mafián. Pokud zrovna nepředstavuje žádnou roli, prochází se s obrovskou mašlí na krku či jedovatě barevným sakem. Galliano se tak dá označit za jednoho z nejkreativnějších návrhářů naší doby se všemi výstřednostmi, které jsou tomuto povolání často přisuzovány.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Christian Dior a módní mistr John Galliano