Menu
TOPZINE.cz
Luxusní móda

Jak si vybrat košili a oblek? Držte se návodu

Redakce

Redakce

16. 7. 2011

FOTO: byznysmenNa manažery se v dnešní době klade velký tlak. Netýká se jen jejich práce, ale také vhodného a reprezentativního oblečení. Mnoho mužů má ale problémy se zvolením správné délky saka či barvy kravaty a kapesníčku. Inspirujte se našimi radami a ostudu neuděláte.

FOTO: kolekce jaro/léto 2011 Simon Spurr

Skvěle padnoucí oblek zaujme, Zdroj: spurr.tv

Většina profesí v dnešní době vyžaduje od muže nošení obleku. Stačí se ráno procházet nějakým větším městem a narazíte na bezpočet kravaťáků. Bohužel kvůli špatně zvolenému střihu muži občas vypadají spíše směšně než reprezentativně. A přitom stačí tak málo.

Jak vybrat košili

I když je pod sakem vidět jen zčásti, určitě byste neměli podceňovat význam košile. V žádném případě nepatří pod oblek košile s krátkým rukávem. Pokud se obáváte, že vám v dlouhé košili bude teplo, zvolte vhodný vzdušný materiál. Správná délka rukávu by vám měla končit jeden až dva prsty pod zápěstním kloubem. Nesmí vám ale zasahovat do dlaně. Co se týče volby límečku, ty pevné se skvěle hodí k formálnímu stylu. Jeho velikost se mění společně s trendy.

FOTO: Pánské obleky

Elegantní model do práce, Zdroj: marks-and-spencer.cz

Do konzervativní módy se pro košile nejvíce hodí bílá barva. Už odedávna bílá symbolizuje bohatství vlastníka, jelikož se velmi rychle špinila a vyžadovala časté čištění, které bylo velmi nákladné.

Rozhodnete-li se pro vzorovanou či barevnou, manžety a límečky by měly zůstat i přesto bílé. U kravaty naopak můžete projevit svou kreativitu. Jediné pravidlo, které platí, je, že se barva a vzor kravaty i kapesníčku nesmí shodovat. Jinak máte volnou ruku.

Bílá košile je nuda? Přečtěte si, z jakých barev sestavit pánský šatník!

Zvolit správnou velikost saka není těžké, ale přesto se zde dělají chyby. Čeští muži mají ve zvyku nosit saka s příliš dlouhými rukávy, které překrývají manžety. Ty ale musejí být vidět! Manžetové knoflíčky jsou jedním z mála šperků, které si byznysmeni mohou dovolit, a proto je třeba je ukázat. Divili byste se, jak moc dokážou celý outfit vyzdvihnout. U kalhot si zase dávejte pozor na délku nohavic.

FOTO: Manžetové knoflíčky

Manžetové knoflíčky pro různé příležitosti, Zdroj: louisvuitton.com, marks-and-spencer.cz

Abyste váš manažerský vzhled dotáhli k dokonalosti, pořiďte si alespoň dvoje šněrovací polobotky, které se k obleku perfektně hodí. Volit můžete mezi dvěma typy vázání. Uzavřené šněrovaní, které je dole všité do boty, je nejformálnější. Do bot pak také zvolte správné ponožky, jejichž barva by měla být stejná jako nejtmavší část zbytku oděvu. A čím vyšší ponožky budou, tím lépe. Nikdy vám nesmí být vidět holá noha!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak si vybrat košili a oblek? Držte se návodu