Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Jak na pánskou módu? Náš průvodce radí kudy kam

Redakce

Redakce

25. 6. 2011

FOTO: Pánská móda na léto 2011Mnoho článků radí ženám, jak se správně obléci či jaký střih nebo barvu zvolit, ale opačnému pohlaví tolik prostoru věnováno není. Aby se muži necítili ukřivděni, podíváme se na úlohu barev v pánském šatníku a také na nezbytné doplňky.

FOTO: Pánská móda na léto 2011

Skvěle oblečení muži jsou sexy, Zdroj: New Yorker

Nejen samotné oblečení o nás hodně vypovídá. Svou roli zde hrají i barvy, jejichž správný výběr nás může dokonce ochránit před konfliktem se šéfem. Muži pracující na konzervativních pozicích by neměli nosit příliš křiklavé barvy, což ale vůbec neznamená, že by měli být od shora dolů zahaleni v černé. Nebojte se přidat barevný doplněk.

Jakou barvu košile vybrat?

Barva, kterou nikdy nic nezkazíte, je černá. Hodí se do jakéhokoli stylu a k jakékoli jiné barvě. Naopak bílou barvu by měli manažeři a muži nosící oblek nosit jen na košilích nebo kapesníčcích. Bílý oblek by nebylo to pravé ořechové. Ve streetové módě se ale meze nekladou. Chcete-li působit přátelsky a mile, hnědá barva se vám přímo nabízí. Bohužel ale působí slabě a bez ambicí, a proto se nehodí do vyšších postů. Velmi často se setkáte s uniformami hnědé barvy u poslíčků a kurýrů, kteří tak mají navodit pocit důvěryhodnosti.

FOTO: Pánská streetová móda 2011

U streetové módy se meze nekladou, Zdroj: New Yorker

Zaručeně nejbezpečnější jsou všechny odstíny modré. Několik kousků v této barvě by vám proto nemělo v šatníku chybět. Zelená se zase perfektně hodí na volný čas, jelikož utišuje. Muž v zelené ale nevypadá příliš racionálně a výkonně, a tudíž to není příliš vhodná barva do byznysu. Možná byste se divili, ale pokud by měl šéf vybrat méně výkonného zaměstnance, často sáhne po muži v zeleném než v modrém obleku.

Patříte-li mezi kreativce, nekladou se vám žádné meze. Oranžová z vás vytvoří hravého a tvořivého chlapa, který bude na ženy působit velmi uvolněně a zábavně. Fialová zase vystaví na odiv vaši individualitu a netypičnost.

I do konzervativní módy ale můžete vložit barvu. Chcete-li upoutat pozornost, zvolte červenou košili, kapesníček nebo kravatu. Máte-li vést důležitou poradu a potřebujete, aby vás ostatní poslouchali, je to správná volba. Na vysokých postech si také můžete dovolit žlutou, se kterou by se ale mělo zacházet velmi opatrně. Jeví se jako ostražitá a nikdo ji nepřehlédne. Pokud vedete velkou firmu, může se vám velmi hodit, že budete budit v zaměstnancích respekt a určitou míru strachu.

FOTO: Pánské hodinky Storm

I muži se mohou ozdobit, Zdroj: stormwatches.cz

Mezi nejdůležitější doplněk v pánském šatníku patří bezpochyby hodinky, na kterých by se nemělo šetřit. V žádném případě nesmí patřit k nejslabšímu kousku oděvu, to je raději nechte doma. Za kvalitní hodinky ve vaší cenové kategorii byste správně měli utratit jeden až tři měsíční platy. Je to přece jenom jeden z mála doplňků, které si můžete pořídit, takže nešetřete. V konzervativní módě pak nezapomeňte na manžetové knoflíčky či spony na kravaty. Řetízky a piercingy patří pouze do fashion módy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Jak na pánskou módu? Náš průvodce radí kudy kam