Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD červen 2012: V Kronice si zatrhněte Den zrady

Jiří Tichý

Jiří Tichý

1. 6. 2012

V pravidelném měsíčním přehledu toho nejzajímavějšího, co příští měsíc přibude na optických discích, najdeme tentokrát něco nového a něco starého, něco rudého a něco olověného a ještě něco navíc.

Kronika/Chronicle (2012)

Pokud tohle dokáže s autem, nechcete vědět, co dokáže s vašimi tělesnými partiemi. Zdroj: distributor filmu

Až by se zdálo, že bez týpků či typek s nějakými těmi superschopnostmi dnes nejde natočit regulérní hollywoodský biják. A to dříve stačilo jen sehnat herce, který dokáže půlku filmu řvát takovým způsobem, že diváci na konci žádali povolení opustit sál.

Kronika (Chronicle, recenze filmu)

FOTO: Kronika - přebal DVDKdo si někdy nepředstavoval, že má nějakou superschopnost? Většina z nás asi po vzoru akčních hrdinů sní o boji se zloduchy a o obětování svého času a umu pro vyšší dobro. Jiní si ale řeknou, že když už by se jim přihodila taková věc, jako je prapodivné ozáření vesmírným asteroidem či kousnutí zmutovanou stonožkou, mohli by se na celou společnost zvysoka vykašlat a raději si užít trochu zábavy.

Nějak podobně k tomu přistupují i tři obyčejní středoškoláci v celovečerní prvotině Joshe Tranka Kronika. Už jsme mohli vidět, jak to vypadá, když supermuž chlastá, a byla to zábava (tedy dokud toho nenechal). Tak proč se nepodívat, co by se superschopnostmi udělali američtí teenageři?

Kronika (The Chronicle) Drama/Thriller/Sci-Fi, Velká Británie/USA, 2012, 84 minut, Režie: Josh Trank, Hrají: Dane DeHaan, Alex Russell, Michael B. Jordan, Michael Kelly

Datum vydání: 6. června

[youtube_660]ggZxsgyX50I[/youtube_660]

Amadeus

FOTO: Amadeus - přebal DVDMagic Box vydává v edici Největší filmové klenoty snímky, které prostě nejde nezařadit do výběru toho, co byste neměli minout. Musíme uznat dobrou obchodní strategii. Když zrovna nelákají k nákupům filmy nové, sáhne se po osvědčené klasice. Pro nás zákazníky to má tu výhodu, že si můžeme pravidelně doplňovat své sbírky.

A kdo by v ní nechtěl mít skvost nejslavnějšího hollywoodského Čecha, Miloše Formana? Amadeus, historický epos o obscénním a rozpustilém vtipálkovi s božským hudebním nadáním je přitom zároveň i nádhernou oslavou Mozartovy hudby.

Amadeus, Drama/Historický/Hudební, USA, 1984, 173 minut, Režie: Miloš forman, Hrají: F. Murray Abraham, Tom Hulce, Elizabeth Berridge, Simon Callow, Roy Dotrice, Christine Ebersole, Jeffrey Jones, Charles Kay, Kenny Baker, Lisabeth Bartlett

Datum uvedení: 6. června

[youtube_660]yIzhAKtEzY0[/youtube_660]

Den zrady (The Ides of March, recenze filmu)

FOTO: Den zrady - přebal DVDBřeznové idy, překlad originálního názvu, znamená patnáctý březnový den. Není to ledajaký den. Právě v tento datum byl zavražděn Gaius Julius Caesar. Titul v české distribuci tak dostává nový rozměr. A bez povšimnutí by neměla zůstat ani Brutova úloha.

V hlavních rolích se ve snímku s politickou tématikou představí Ryan Gosling a šedovlasý George Clooney, který si film sám zrežíroval. Předkládá divákům verzi politického boje, kterou se v novinách nedočtete. Že ambice svádí a moc korumpuje dokazuje nejen napěchovaná krabice vína Davida Ratha. Nakonec stačí jen tipovat, zda bude či nebude Clooney příštím prezidentem USA.

Den zrady (The Ides of March), Drama, USA, 2011, 100 minut, Režie: George Clooney, Hrají: Ryan Gosling, George Clooney, Marisa Tomei, Evan Rachel Wood, Paul Giamatti, Philip Seymour Hoffman

Datum uvedení: 13. června

[youtube_660]nnl972yEzE8[/youtube_660]

Olověná vesta (Full Metal Jacket)

FOTO: Olověná vesta - přebal DVDO tom, že je Stanley Kubrick jedním z největších filmových režisérů, které tento svět kdy spatřil, netřeba nijak dlouze diskutovat. Za Kubricka ostatně mluví jeho filmy. V Olověné vestě se podíval na zoubek válce ve Vietnamu, a to pěkně od podlahy. Začal v pekle výcvikového střediska, kterému vládne neuvěřitelně uřvaný instruktor a jediná odpověď: Pane! Ano, pane!

A pokračoval až do válečného pekla a noční můry bojů v Hue City. Akce je brutální, příběh nemilosrdný a dialogy se ježí sžíravým humorem. Doporučuje se shlédnout všem zájemcům o službu vlasti se zbraní v ruce.

Olověná vesta (Full Metal Jacket), Drama/Akční/Válečný, USA/Velká Británie, 1987, 112 minut, Režie: Stanley Kubrick, Hrají: Matthew Modine, Vincent D’Onofrio, Adam Baldwin, R. Lee Ermey, Dorian Harewood, Arliss Howard, Ed O’Ross, Stanley Kubrick

Datum uvedení: 27. června

[youtube_660]9M3sJOmqxEo[/youtube_660]

Dále vychází:

Hugo a jeho velký objev (Scorseseho pohádka z nádraží s Boratem ve vedlejší roli)
Válečný kůň (aneb jak si může Steven Spielberg klidně natočit film o koni)
Bratříčku, kde jsi? (komedie bratří Coenů s Georgem Clooneyem v hlavní roli)
Jméno růže (slavná adaptace ještě slavnější knihy Umberta Ecca)
Tanec s vlky (nekonečně dlouhý tanec s Kevinem Costnerem)
Jack a Jill (film, který vyhrál všechny anti-Oscary za rok 2012)
Signál („teď prej frčí ten Dyk!? No dyk jó“)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD červen 2012: V Kronice si zatrhněte Den zrady