Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD a Blu-ray: Všemocný, Rango nebo Senna

Jiří Hannich

Jiří Hannich

15. 8. 2011

FOTO: Všemocný (2011)Každý o tom přemýšlel. Mít tak nějakou látku, která by člověka udržovala v akci, umožnila mu zvládat všechny životní zkoušky, rychle se učit a ještě by zvyšovala fyzickou sílu. V thrilleru Všemocný, který vychází na DVD, změnila jedna pilulka hlavnímu hrdinovi život.

Všemocný (USA, 2011)

Film Všemocný

Informace jsou všude kolem, jen si je zapamatovat... Zdroj: youtube.com 

Živí se psaním knih, ale dochází mu inspirace. Žena, kterou miluje, se s ním rozchází. Nemá peníze a chtějí ho vyhodit z práce. Eddie Morra je prostě na dně. Pak ale dostane od kamaráda zázračnou pilulku, která mu umožní plně využívat kapacitu mozku.

Vše, co kdy viděl, slyšel a přečetl, zvládá zpracovat a zužitkovat. Neustálá stimulace drogou ho katapultuje až mezi elitu finančního sektoru. Brzy se však projeví nebezpečné vedlejší účinky a Eddie se ocitá v ohrožení života. Musí se skrývat, nájemní vrazi jsou však stále blíž.

Žánr: Mysteriózní/Sci-Fi/Thriller
Režie:
Neil Burger
Hrají:
Bradley Cooper, Robert De Niro, Abbie Cornish aj.
Zvuk:
český, anglický (Dolby Digital 5.1)
Titulky:
české
Bonusy:
interaktivní menu, výběr scén

Senna (Velká Británie, 2010)

Formule byla jeho život a nakonec i smrt, Zdroj: distributor filmu

Dokument mapuje velkolepou kariéru legendárního pilota Formule 1 Ayrtona Senny. Poutavým způsobem přibližuje Sennův fyzický a duševní vývoj, jeho cestu za dokonalostí i zásadní proměnu z neskutečně talentovaného nováčka, který v roce 1984 razantně vtrhl do závodního okruhu, v mýty opředenou legendu, jež se ze Senny stala po tragických událostech v Imole roku 1994.

Žánr: Dokumentární/Životopisný/Sportovní
Režie:
Asif Kapadia
Hrají:
Ayrton Senna, Viviane Senna, Alain Prost aj.
Zvuk:
anglický, německý (Dolby Digital 5.1)
Titulky:
české
Bonusy:
Největší vítězství ze všech, komentáře režiséra a tvůrců, rozhovory, domácí videa

Rango (USA, 2011)

Než si začal říkat Rango a vybájil si několik mýtů o svých hrdinských kouscích, obýval chameleon v havajské košili prostorné terárium. Nešťastnou náhodou se však ocitl uprostřed vyprahlé pouště. Jeho další kroky vedly do malého westernového města s podivným názvem Prach, jehož obyvatelé nejsou na cizince zvyklí.

Aby si tedy chameleon získal jejich náklonnost, vymyslel si pár hrdinských historek a obratem za to dostal šerifskou hvězdu. Teď je na něm, aby svým šerifským povinnostem dostál. Na takovouto zodpovědnost však tahle zelená ještěrka není připravená.

Žánr: Animovaný/Rodinný/Dobrodružný/Western
Režie:
Gore Verbinski
Hrají:
Johnny Depp, Abigail Breslin, Ian Abercrombie aj.
Zvuk:
český, anglický (Dolby Digital 5.1 nebo DTS na Blu-ray)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
komentář tvůrců filmu, Porušení pravidel: Přelom v historii animace, vystřižené scény, Město Prach a jeho obyvatelé, Storyboard: Film ve filmu, Exkurze do Prachu, trailer

Máma mezi Marťany (USA, 2011)

Je to k neuvěření, ale na Marsu potřebují naše matky. Jednoho večera Marťané unesou mámu devítiletého Mila, který jen těžce snáší všechny její příkazy a zákazy. Přesto ví, že to bez ní zkrátka nejde, a tak se vkrade na mimozemskou loď a snaží se přesvědčit vesmírné únosce, aby mu jeho mámu zase vrátili.

Žánr: Animovaný/Akční/Komedie/Dobrodružný/Rodinný/Sci-Fi
Režie:
Simon Wells
Hrají:
Seth Green, Joan Cusack, Dan Fogler aj.
Zvuk:
český, anglický (Dolby Digital 5.1)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
Braňme mámám v rozletu, Legrace se Sethem, Marťan 101, Krátké ukázky

Případ Pelikán (USA, 1993)

Koho máte na drátě? Zdroj: distributor filmu

Dva soudci Nejvyššího soudu byli zavražděni. Studentka práv Darby Shaw vtělí svá podezření ohledně jejich smrti do spekulativní zprávy, která vyvolá tlakovou vlnu v nejvyšších patrech vládní moci. Spolu s odhodlaným investigativním novinářem Grayem Granthamem chtějí svá odhalení sdělit světu. Pokud tedy budou naživu tak dlouho, aby to stihli. Závod začíná a ti dva jsou v něm více než běžci – jsou pohyblivými cíli.

Žánr: Thriller/Drama/Mysteriózní
Režie:
Alan J. Pakula
Hrají:
Julia Roberts, Denzel Washington, Sam Shepard aj.
Zvuk:
český, anglický (Dolby Digital 5.1)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
interaktivní menu, výběr scén

Dále vychází: Přátelé (seriál), Nezvratný osud, Nezvratný osud 2, Nezvratný osud 3, Hezké vstávání, Narozen 4. července, Volný pád, Pošťák zvoní vždycky dvakrát, Ve spánku aj.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD a Blu-ray: Všemocný, Rango nebo Senna