Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD a Blu-ray: Tři dny ke svobodě nebo Světová invaze

Jiří Hannich

Jiří Hannich

13. 6. 2011

Ztratil důvěru v zákony, chopil se zbraně a rozhodl se získat zpět osobu, kterou miluje. V dramatu Tři dny ke svobodě, DVD a Blu-ray hitu tohoto týdne, spojili síly režisér Paul Haggis (dva Oscary za Crash) a herec Russell Crowe (Oscar za Gladiátora).

Tři dny ke svobodě (USA, 2010)

R. Crowe má evidentně plán, Zdroj: distributor filmu

Život se zdá být pro Johna Brennana perfektní až do chvíle, kdy si pro jeho ženu Laru přijde policie a obviní ji z vraždy. Na Johnovi tak zůstane výchova syna Luka, zároveň však usilovně pátrá po každém dostupném důkazu, který by hovořil v Lařinu nevinu. Po zamítnutí posledního odvolání začne mít Lara sebevražedné sklony a John se rozhodne pro jediné možné řešení: pomoci své ženě uprchnout z vězení. Tři dny ke svobodě jsou remakem úspěšného francouzského thrilleru Nevinná z roku 2008.

Žánr: Krimi/Drama/Romantický/Thriller

Režie: Paul Haggis

Hrají: Russell Crowe, Elizabeth Banks, Olivia Wilde aj.

Zvuk: český, anglický (Dolby Digital 5.1 a DTS na Blu-ray)

Titulky: české, anglické

Bonusy: Jak se točili Tři dny ke svobodě, Muži Tří dnů ke svobodě, Skutečné útěky z lásky

Světová invaze (USA, 2011)

Ve vesmíru není bezpečno

Planetu Zemi napadnou neznámé síly. Velkoměsta po celém světě jsou zničena a většina jejich obyvatel po smrti. Poslední naději lidské civilizace v bitvě, kterou nikdo nečekal, představuje Los Angeles. Zdejší námořní seržant a jeho nová četa mají za úkol zastavit další postup protistrany. Zjednat pořádek a obhájit právo lidstva na existenci však vyžaduje nekompromisní boj s technicky vyspělejším nepřítelem.

Žánr: Sci-Fi/Thriller/Akční

Režie: Jonathan Liebesman

Hrají: Aaron Eckhart, Michelle Rodriguez, Noel Fisher aj.

Zvuk: český (Dolby Digital 5.1), anglický (DTS na Blu-ray)

Titulky: české, anglické

Bonusy: Vetřelci v L.A., V zákulisí Invaze, Příprava na Invazi, Výstavba L.A. v L.A., Povelové řízení, Režírování Invaze, Bitva na dálnici, Výcvikový tábor

Božská extáze (USA, 2010)

Vlasy samou loknu měl...

Sam Gold pochází z ortodoxní židovské komunity v Brooklynu. Jen velmi zdráhavě se staví k rodinným závazkům, které spočívají v předem domluveném sňatku a studiích na rabína. Daleko více spoléhá na svého souseda, jenž mu nabídne lukrativní, avšak velice nebezpečnou pracovní příležitost: přepravování omamných látek pro izraelského dealera a jeho přítelkyni. Sam brzy prokáže své schopnosti, a jeho šéfové ho berou pod svá ochranná křídla. V euforii z nově nabytého postavení, rychlého výdělku a vzrušující povahy práce dealera Sam pomalu podléhá zničujícímu životnímu stylu.

Žánr: Drama/Krimi

Režie: Kevin Asch

Hrají: Jesse Eisenberg, Hallie Kate Eisenberg, Ari Graynor

Zvuk: český, anglický (Stereo 2.0)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

Kurýr express (Francie, 2010)

Že bych si něco přivydělal...?

Smolař Samuel je ochoten udělat cokoliv, aby dostál pověsti expresního doručovatele. Jenomže ať se snaží sebevíc, nikdy se mu nepodaří předstihnout konkurenci. Z toho důvodu mu také jeho šéf odmítá zvýšit plat. Jediným světlým bodem Samuelova života je Nadia – ovšem i ta se na něj naštve, pokud se neukáže na svatbě její sestry. V den obřadu se však Samuelovi dostane do rukou balíček naditý bankovkami, zaplete se do nelegálních obchodů s diamanty a začne se o něj zajímat kriminálka. Z jinak nezajímavého poslíčka se tak stane ostře sledovaný muž, kterému jde o vlastní pověst i srdce jeho milované.

Žánr: Akční/Krimi/Komedie

Režie: Hervé Renoh

Hrají: Michael Youn, Geraldine Nakache, Didier Flamand

Zvuk: český, francouzský (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české

Bonusy: interaktivní menu, výběr scén

AC/DC: Let There Be Rock (USA, 1980)

Unikátní záznam koncertu slavné rockové partičky AC/DC v Paříži z roku 1979. Vůbec poprvé tento film vychází na DVD a Blu-ray v remasterované podobě, obsahuje třináct písní, včetně slavného chorálu Highway To Hell. Kromě toho je na disku připravena hodina bonusového materiálu sestávajícího z rozhovorů s muzikanty, producenty a hudebními kritiky. V limitované edici je k filmu ještě připravena kniha Anthonyho Bozza s názvem Why AC/DC Matters, kytarové trsátko a deset sběratelských karet zachycujících scény z pařížského vystoupení.

Žánr: Dokument/Hudební

Režie: Eric Mistler, Eric Dionysius

Hrají: Angus Young, Malcolm Young, Ronald Belford Scott

Zvuk: anglický (Dolby Digital 5.1)

Titulky: české, anglické

Bonusy: rozhovory

Dále vychází: Tajný agent Jack T., Rambo: První krev, Rambo II, Rambo III, Nemilosrdná spravedlnost, My z Kačerova, Méďa Béďa, Critters, Critters 2, Critters 3, Critters 4, Aljaška v plamenech, Barbar aj.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD a Blu-ray: Tři dny ke svobodě nebo Světová invaze