Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Novinky na DVD a Blu-ray: Sucker Punch, Američan nebo Šestý smysl

Jiří Hannich

Jiří Hannich

1. 8. 2011

Na co se těšit v prvním srpnovém týdnu? Do distribuce právě přichází fantasy Sucker Punch, za pozornost stojí také krimi Američan či japonský akční snímek Goemon. A nepřehlédněte ani dva Blu-ray návraty: Šestý smysl a Krvavý příliv.

Sucker Punch (USA/Kanada, 2011)

Mají mě za blázna, Zdroj: distributor filmu

Byla zavřena do ústavu proti své vůli, tak si vysnila vlastní svět. Nevázaná hranicemi času a prostoru je volná a může jít kamkoli, kam ji její mysl zavede. Ve svých představách vede dívka, jíž říkají Babydoll, skupinu odvážných, neohrožených a přímočarých hrdinek, které se pustí do boje se zákeřnými uzurpátory, příčinou zla a útrap. Společně se musí rozhodnout, co všechno jsou ochotny obětovat, aby zůstaly živé.

Žánr: Akční/Fantasy/Thriller/Dobrodružný
Režie:
Zack Snyder
Hrají:
Emily Browning, Abbie Cornish, Jena Malone aj.
Zvuk:
český, anglický (Dolby Digital 5.1 a DTS na Blu-ray)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
Animované krátké filmy Sucker Punch, Sucker Punch: Jak vznikal soundtrack

Američan (USA, 2010)

Poté, co nájemnému vrahovi Jackovi skončí jedna zakázka ve Švédsku jinak, než předpokládal, uchýlí se na italský venkov. V klidném prostředí hor Abruzzo se Jack spřátelí s místním knězem Benedettem a pozná také krásnou Claru. Jejich přátelství pomalu přeroste do téměř idylického milostného vztahu. Alespoň do doby, než se Jack rozhodne vystoupit ze stínu a pokoušet tak osud.

Žánr: Krimi/Drama
Režie:
Anton Corbijn
Hrají:
George Clooney, Bruce Altman, Violante Placido aj.
Zvuk:
český, anglický (Dolby Digital 5.1 a DTS na Blu-ray)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
Jak se točil Američan, vynechané scény

Goemon (Japonsko, 2009)

Goemon - japonský Jánošík 

Snímek se velice volně inspiruje skutečnými událostmi a legendou o Goemonu Ishikawovi, v níž mladý ninja, tak trochu Jánošík země vycházejícího slunce, zjistí, že byl jeho pán Nobunaga Oda zrazen svým nejvěrnějším vazalem Hidejošim Tojotomim. Vydává se proto na cestu pomsty, která má přinést ukončení občanské války.

Žánr: Drama/Akční
Režie:
Kazuaki Kiriya
Hrají:
Yousuke Eguchi, Takao Osawa, Susumu Terajima aj.
Zvuk:
japonský, český
Titulky:
české
Bonusy:
interaktivní menu, výběr scén

Šestý smysl (USA, 1999)

Vidím mrtvé lidi 

Malcolm Crowe je dětský psycholog s vynikajícími výsledky a pověstí. Má však za sebou traumatizující zážitek, kdy se mu jeho bývalý pacient vloupal do domu, pokusil se ho zastřelit a následně spáchal sebevraždu. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Nnyí se doktor Crowe věnuje osmiletému chlapci, který trpí stavy úzkosti, protože se mu zjevují mrtví lidé. Mrazivý thriller indického režiséra M. Nighta Shyamalana vstoupil do dějin kinematografie především propracovaností scénáře a překvapivou pointou. V roce 2000 si jej vypůjčilo celkem 80 milionů domácností, čímž se ve videopůjčovnách stal nejžádanějším titulem všech dob.

Žánr: Thriller/Drama/Mysteriózní/Horor
Režie:
M. Night Shyamalan
Hrají: Bruce Willis, Haley Joel Osment, Toni Collette aj.
Zvuk:
český (2.0), anglický (5.1)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
interaktivní menu, výběr scén

Krvavý příliv (USA, 1995)

Ruská ultranacionalistická frakce začíná vážně ohrožovat světový mír. Je vyhlášen stupeň nejvyšší pohotovosti a z americké námořní základny vyplouvá ponorka Alabama, jejíž jaderný potenciál může snadno rozpoutat třetí světovou válku. Posádku Alabamy vede zkušený kapitán Ramsey, který se však ve chvíli, kdy je přerušeno spojení s velícím střediskem a není možné ověřit příkaz k odpálení jaderných střel, dostane do křížku s novým mužem na palubě, velícím důstojníkem Hunterem. Zatímco kolem Alabamy sviští ruská torpéda, na její palubě propuká vzpoura.

Žánr: Akční/Drama/Thriller
Režie:
Tony Scott
Hrají:
Denzel Washington, Gene Hackman, Matt Craven aj.
Zvuk:
český (2.0), anglický (5.1)
Titulky:
české, anglické
Bonusy:
interaktivní menu, výběr scén

Dále vychází: Osudové léto, Osudové léto 2, Air Force One, Disney skvělá zábava, Jméno růže, Hráč, Pretty Woman aj.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na DVD a Blu-ray: Sucker Punch, Američan nebo Šestý smysl