Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Novinky na CD: Sigur Rós chystají nářez, Prago Union pro změnu zvážní

Standa Kafka

Standa Kafka

27. 5. 2013

Letošní červen opět nabídne co do nových CD mnoho pozoruhodného. Možná, že zazáří některý z čerstvě vzešlých talentů, kteří se na hudební scéně teprve rozkoukávají, my se však zaměříme zejména na interprety, pro něž jsou prvotní krůčky více či méně dávnou minulostí.

FOTO: Hudební novinky na CD

Jaká CD přinese červen? Foto: Filip Blažek, TOPZINE.cz

 

FOTO: Queens of the Stone AgeQueens of the Stone Age – Like Clockwork

V pořadí šesté studiové album vydává americká rocková partička Queens of the Stone Age. Od poslední desky uplynulo už skoro celých šest let, tudíž si členové kapely dali na nahrávání novinky údajně velmi záležet.

Finální podobu desky mohou tuzemští fanoušci posoudit hned dvojím způsobem – jednak si ji lze pořídit v digitální podobě přes iTunes, a pakliže by to někomu nestačilo, jistě zavítá na Rock for People, kde při čtvrtečním vystoupení QOTSA nový materiál zaručeně zazní.

Vychází na iTunes

Doporučená cena: 200 korun

FOTO: Kelly Rowland - Talk a Good GameKelly Rowland – Talk A Good Game

Po dvouleté odmlce vydává svou další desku jedna z členek dřívějšího uskupení Destiny’s Child. Kelly Rowland s nahrávkou pomohly mnohé hvězdy pop music, jakými jsou například Pharell Williams, Wiz Khalifa nebo její bývalá kolegyně Beyoncé.

Přestože se od alba očekává leccos, úspěch debutu Simply Deep, kterého se prodalo na 2,5 milionu kopií, se s největší pravděpodobností nedočká. S jistotou to však předvídat nelze.

Vychází na iTunes

Doporučená cena: 280 korun

FOTO: Kayne West - YeezusKanye West – Yeezus

Velmi sledovaným počinem ze světa rapu a hip hopu bude zaručeně nová deska Kanyeho Westa, jehož jméno poslední dobou plní spíše stránky bulvárních novin. Důvodem je dítě, jež čeká s jednou z největších zaoceánských celebrit Kim Kardashian.

Sám Kanye však i nadále zůstává jednou z největších postav současného hip hopu, a jeho nová deska Yeezus toho zcela jistě bude důkazem. Nahrávána byla prý povětšinou v Paříži, fanoušci se tudíž mohou až do vydání zabývat otázkou, zda se tamní umělecké prostředí na výsledné podobě alba nějak projeví.

Vychází na iTunes

Doporučená cena: 300 korun

FOTO: Sigur Rós - KveikurSigur Rós – Kveikur

Na songy z nové desky se také mohou těšit návštěvníci letošního ročníku Colours of Ostrava, kam se s svou novinkou zavítají islandští Sigur Rós.

Dle dosud nastřádaných informací a náznaků ze strany kapely se můžeme těšit na temnější, syrovější a agresivnější zvuk než u předcházejících nahrávek. Svědčí o tom ostatně už její název (Kveikur ve volném překladu znamená Nářez – pozn. red.)

Vychází na iTunes

Doporučená cena: 200 korun

FOTO: Black Sabbat - 13Black Sabbath – 13

Po loňském znovuobnovení kapely a koncertního turné vychází letos nové cd heavy metalové skupiny Black Sabbath v čele s populárním Ozzy Osbournem.

Původního člena skupiny, bubeníka Billa Warda, nahradil kvůli nahrávání Brad Wilk z  Rage Against the Machine, jelikož se Ward  údajně s kapelou nedokázal dohodnout na podmínkách, které by byly obě strany ochotny akceptovat.

Na koncert téměř kompletní sestavy Black Sabbath se čeští fanoušci mohou těšit letos 7. prosince v pražské O2 Aréně.

Vychází na iTunes

Doporučená cena: 250 korun

FOTO: Prago Union - Vážná hudba

Prago Union – Vážná hudba

Celých 21 skladeb si pro novou desku připravili pražští Prago Union.

Většinu textů obstaral zpěvák Kato alias Adam Svatoš , svůj podíl na nich má ale i Matěj Ruppert z Monkey Business. Na Youtube již od ledna visí jako ukázka z nové desky song Rolák, jenž její podobu do určité míry předznamenává.

Vážnou hudbu představí Prago Union během mnohých festivalových zastávek – vystoupí například na Rock for People, United Islands anebo na trenčínské Pohodě.

Vychází u EMI

Doporučená cena: 285–300 korun

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Novinky na CD: Sigur Rós chystají nářez, Prago Union pro změnu zvážní