Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Colours of Ostrava 2013 hlásí nové kapely. Přijede zpěvák Faith No More

Adam Vrána

Adam Vrána

26. 2. 2013

Faith No MoreFestival Colours of Ostrava hlásí další zajímavá jména. Kromě klavíristy Jamieho Culluma nebo islandských rockerů Sigur Rós potvrdil účast i frontman kapely kapely Faith No More Mike Patton, který přiveze svůj nový projekt s názvem Tomahawk.

FOTO: Tomahawk

Frontman Faith No More přijede se svou kapelou Tomahawk, Zdroj: last.fm

„Smyslem festivalu je představovat jména, která se v ČR ještě neobjevila,“ říká ředitelka festivalu Zlata Holušová a dodává: „Zároveň chceme ale dát prostor i interpretům, kteří jistých úspěchů na hudebním poli již dosáhli.“

Návštěvníci festivalu se tak mohou těšit zejména na experimentální metalovou formaci Tomahawk, v jejímž čele stojí frontman skupiny Faith No More, Mike Patton. Kapela má na svém kontě za třináct let existence čtyři studiová alba. To aktuální s názvem Oddfellows hodlá Patton tuzemskému publiku představit právě na Colours of Ostrava.

Účast potvrdili i Inspiral Carpets, rockeři z Manchesteru, nebo electro-jazzová šestice Submotion Orchestra, jež loni v listopadu zavítala do pražského Paláce Akropolis. Kapela, čerpající inspiraci z dubstepu, jazzu nebo breakbeatu, nezaujme ani tak strhující show, zato dokonale odzbrojí nezvykle atmosféricky pojatou tvorbou.

Přibude nová alternativní scéna

Ředitelka Zlata Holušová rovněž oznámila, že na festivalu přibude nová scéna s názvem Drive. Půjde o stage, která by měla zajímat zejména fanoušky blues a country a na níž by měli vystupovat méně známí interpreti menšího a středního rozsahu (za zmínku stojí například italští Mama Marjas nebo zpěvačka Sally Ford).

O své místo na festivalu se nemusí bát ani stálice české hudební scény – vystoupení slibují The Prostitutes, Zrní, Tata Bojs, Wanastowi Vjecy, Luno a mnozí další.

Vstupné je do 31. března k dostání prostřednictvím sítě Ticketpro, festivalového e-shopu nebo v kamenné prodejně Oriental v Ostravě za cenu 1.650 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Colours of Ostrava 2013 hlásí nové kapely. Přijede zpěvák Faith No More