Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Black Sabbath mezi koncerty v roce 2013 řadí Prahu. Zahrají v O2 Aréně

Adam Vrána

Adam Vrána

9. 4. 2013

Po osmi letech se fanoušci birminghamských Black Sabbath dočkají návratu kapely do ČR. Na koncertě, který proběhne 7. prosince v pražské O2 Aréně, zazní skladby z nově připravovaného alba s názvem 13.

FOTO: Black Sabbath

Nové album původní sestavy Black Sabbath vychází po 33. letech. Zdroj: archív TOPZINE.cz

Příznivci Black Sabbath se tak mohou radovat, že jim bude svým způsobem odčiněn loňský koncert, jenž musel být zrušen kvůli vážnému onemocnění kytaristy Tonyho Iommiho. Tomu byl diagnostikován lymfom, letos v lednu se však Iommy po úspěšném lékařském zákroku uzdravil.

„Těším se na příští rok a na vaše reakce ohledně nové desky,“ napsal kytarista v novoročním přání. „Chceme koncertovat, jak to jen půjde, a doufám, že se vám nové věci budou aspoň trochu líbit.“

S novou deskou v téměř původním složení

Skupina vznikla koncem 60. let v Anglii spojením Ozzyho Osbournea, basisty Terryho Butlera, již zmíněného kytaristy Tonyho Iommiho a bubeníka Billa Warda.

Úspěch zaznamenal už jejich eponymní debut Black Sabbath, v masovém měřítku ale posluchače oslovili až druhou nahrávkou Paranoid, jejíž hity Warpigs či Iron Man kapelu katapultovaly na vrchol britské rockové hitparády.

Deska 13, jež má vyjít 11. června, je prvním počinem téměř původní sestavy Black Sabbath od vydání alba Never Say Die z roku 1978. Jediný, kdo se na nahrávání nepodílel, je bubeník Bill Ward, kterého nahradil Brad Wilk z Rage Against the Machine.

Vstupenky na koncert lze pořizovat od 12. dubna ve sběrnách Sazka v ceně od 1250 do 1790 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Black Sabbath mezi koncerty v roce 2013 řadí Prahu. Zahrají v O2 Aréně